Aktualności10 listopada 2016

Jesienne wakacje tylko z ubezpieczeniem

Statystyki biur podróży dowodzą, że Polacy coraz częściej decydują się na urlop poza sezonem letnim. We wrześniu ubiegłego roku na wyjazd na wakacje za granicę zdecydowało się prawie 20% turystów więcej niż w latach poprzednich. Coraz częściej wyjazd do cieplejszych miejsc planujemy w czasie, gdy za oknem robi się już zimno.

Największą zaletą wakacji poza sezonem jest znacznie niższa cena. Głównie dlatego popularnością w okresie jesiennym cieszą się egzotyczne i dalekie kraje, które stają się bardziej dostępne. Jesienne wyjazdy kuszą także tych, którzy cenią sobie spokój. Bowiem kurorty i popularne miejscowości w tej porze roku nie są już tak oblegane przez turystów.

Wybierając się w daleką, zagraniczną podróż koniecznie trzeba pamiętać o odpowiedniej polisie ubezpieczeniowej zapewniającej ochronę i pomoc podczas nieprzewidzianych wydarzeń. Zakup ubezpieczenia turystycznego gwarantuje dostęp do placówek medycznych, pokryje koszty leczenia, a także pozwoli ograniczyć do minimum związane z tym formalności.

Decydując się na podróż do egzotycznych krajów należy mieć świadomość zagrożeń, które w takich miejscach są nieco inne niż w przypadku wycieczki do popularnych kurortów. Do listy ewentualnych zagrożeń dopasować należy także polisę turystyczną. Koszty usług medycznych w niektórych państwach mogą być znacznie wyższe od europejskich stawek. Już za sam transport medyczny z egzotycznych miejsc do kraju spodziewać się można rachunku sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Dlatego zakup ubezpieczenia turystycznego gwarantującego odpowiednią ochronę to istotny elementem przygotowań do wyjazdu.

W tej kwestii pomocą służą doradcy we wszystkich placówkach naszej multiagencji, którzy ułatwią wybór odpowiedniej polisy na czas wypoczynku.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy