Jesienne wakacje tylko z ubezpieczeniem

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 10.11.2016, w kategorii:

Statystyki biur podróży dowodzą, że Polacy coraz częściej decydują się na urlop poza sezonem letnim. We wrześniu ubiegłego roku na wyjazd na wakacje za granicę zdecydowało się prawie 20% turystów więcej niż w latach poprzednich. Coraz częściej wyjazd do cieplejszych miejsc planujemy w czasie, gdy za oknem robi się już zimno.

Największą zaletą wakacji poza sezonem jest znacznie niższa cena. Głównie dlatego popularnością w okresie jesiennym cieszą się egzotyczne i dalekie kraje, które stają się bardziej dostępne. Jesienne wyjazdy kuszą także tych, którzy cenią sobie spokój. Bowiem kurorty i popularne miejscowości w tej porze roku nie są już tak oblegane przez turystów.

Wybierając się w daleką, zagraniczną podróż koniecznie trzeba pamiętać o odpowiedniej polisie ubezpieczeniowej zapewniającej ochronę i pomoc podczas nieprzewidzianych wydarzeń. Zakup ubezpieczenia turystycznego gwarantuje dostęp do placówek medycznych, pokryje koszty leczenia, a także pozwoli ograniczyć do minimum związane z tym formalności.

Decydując się na podróż do egzotycznych krajów należy mieć świadomość zagrożeń, które w takich miejscach są nieco inne niż w przypadku wycieczki do popularnych kurortów. Do listy ewentualnych zagrożeń dopasować należy także polisę turystyczną. Koszty usług medycznych w niektórych państwach mogą być znacznie wyższe od europejskich stawek. Już za sam transport medyczny z egzotycznych miejsc do kraju spodziewać się można rachunku sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Dlatego zakup ubezpieczenia turystycznego gwarantującego odpowiednią ochronę to istotny elementem przygotowań do wyjazdu.

W tej kwestii pomocą służą doradcy we wszystkich placówkach naszej multiagencji, którzy ułatwią wybór odpowiedniej polisy na czas wypoczynku.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Jak otrzymać samochód zastępczy na koszt sprawcy?

Jak otrzymać samochód zastępczy na koszt sprawcy?

Jak wybierać niestandardowe ubezpieczenia?

Jak wybierać niestandardowe ubezpieczenia?

Kierowcy bez OC to nie tylko polski problem

Kierowcy bez OC to nie tylko polski problem