Jesienne wakacje tylko z ubezpieczeniem

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 10.11.2016, w kategorii:

Statystyki biur podróży dowodzą, że Polacy coraz częściej decydują się na urlop poza sezonem letnim. We wrześniu ubiegłego roku na wyjazd na wakacje za granicę zdecydowało się prawie 20% turystów więcej niż w latach poprzednich. Coraz częściej wyjazd do cieplejszych miejsc planujemy w czasie, gdy za oknem robi się już zimno.

Największą zaletą wakacji poza sezonem jest znacznie niższa cena. Głównie dlatego popularnością w okresie jesiennym cieszą się egzotyczne i dalekie kraje, które stają się bardziej dostępne. Jesienne wyjazdy kuszą także tych, którzy cenią sobie spokój. Bowiem kurorty i popularne miejscowości w tej porze roku nie są już tak oblegane przez turystów.

Wybierając się w daleką, zagraniczną podróż koniecznie trzeba pamiętać o odpowiedniej polisie ubezpieczeniowej zapewniającej ochronę i pomoc podczas nieprzewidzianych wydarzeń. Zakup ubezpieczenia turystycznego gwarantuje dostęp do placówek medycznych, pokryje koszty leczenia, a także pozwoli ograniczyć do minimum związane z tym formalności.

Decydując się na podróż do egzotycznych krajów należy mieć świadomość zagrożeń, które w takich miejscach są nieco inne niż w przypadku wycieczki do popularnych kurortów. Do listy ewentualnych zagrożeń dopasować należy także polisę turystyczną. Koszty usług medycznych w niektórych państwach mogą być znacznie wyższe od europejskich stawek. Już za sam transport medyczny z egzotycznych miejsc do kraju spodziewać się można rachunku sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Dlatego zakup ubezpieczenia turystycznego gwarantującego odpowiednią ochronę to istotny elementem przygotowań do wyjazdu.

W tej kwestii pomocą służą doradcy we wszystkich placówkach naszej multiagencji, którzy ułatwią wybór odpowiedniej polisy na czas wypoczynku.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Morze przyjemności, czyli Superpolisa na superliniowcu !

Morze przyjemności, czyli Superpolisa na superliniowcu !

„Docenimy w razie wypadku” – Rzeczpospolita

„Docenimy w razie wypadku” – Rzeczpospolita

Kary za brak OC niższe w Polsce niż w Europie

Kary za brak OC niższe w Polsce niż w Europie