AXA ostrzega: uraz na wakacjach może sporo kosztować

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 05.08.2019, w kategorii:

AXA informuje, że co roku dochodzi do ponad 900 przypadków, które wymagają specjalistycznego leczenia poszkodowanych czy transportu medycznego przy użyciu samolotów, helikopterów ratowniczych lub karetek pogotowia. Dane te dotyczą zarówno danego kraju jak i wymiaru międzynarodowego. Specjaliści AXA zaznaczają również, że wypadki wymagające pomocy lekarskiej czy użycia karetki zdarzają się również nierzadko w czasie wakacyjnych wyjazdów. Często wiąże się to z ogromnymi kosztami, które ponosi poszkodowany. W przypadku skomplikowanego urazu, którego leczenie musi odbywać się wieloetapowo lub gdy niezbędne jest użycie międzynarodowego transportu medycznego otrzymany rachunek może wynieść nawet setki tysięcy złotych.

W powyższych sytuacjach niewystarczające okaże się publiczne ubezpieczenie zdrowotne, do którego mają dostęp turyści posiadający kartę EKUZ. Różne zasady działania publicznej służby zdrowia w krajach UE powodują, że często pacjent zobowiązany jest do pokrycia kosztów leczenia. Planując wyjazd z kraju warto się ubezpieczyć, zakup polisy turystycznej zabezpiecza przed skutkami finansowymi choroby czy wypadku.

W ramach ubezpieczenia turystycznego ochroną można również objąć bagaż, ubezpieczyć się na wypadek opóźnienia lotu czy otrzymać zwrot poniesionych kosztów w razie rezygnacji z wyjazdu lub konieczności jego przerwania.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Na jaką polisę jest szkoda pieniędzy – Gazeta Wrocławska

Na jaką polisę jest szkoda pieniędzy – Gazeta Wrocławska

Maj 2019

Maj 2019

styczeń 2015

styczeń 2015