Ubezpieczyciele ułatwiają zgłaszanie szkód po kolejnych wichurach

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 10.10.2017, w kategorii:

W ubiegłym tygodniu nad Polską przeszedł orkan Ksawery, któremu towarzyszył wiatr osiągający nawet ponad 100 kilometrów na godzinę. Choć żywioł nie dorównywał siłą gwałtownym wichurom i anomaliom pogodowy sprzed dwóch miesięcy, to zdołał wyrządzić wiele zniszczeń. W związku z tym część ubezpieczycieli zaoferowało poszkodowanym uproszczoną ścieżkę zgłaszania szkód.

Jeszcze nieprzebrzmiały echa sierpniowych nawałnic, a w prawie całym kraju musieliśmy się zmagać z silnym niszczycielskim wiatrem. Odnotowane w czwartek ubiegłego tygodnia zjawiska atmosferyczne spowodowały duże straty materialne. W związku ze spodziewanym wzrostem zgłoszeń od poszkodowanych część ubezpieczycieli (m.in. PZU, Warta i Compensa) zdecydowało się na udostępnienie uproszczonej ścieżki zgłaszania szkód. Zwiększono także liczbę konsultantów pracujących na infolinii, tak aby poszkodowani mogli jak najszybciej zgłosić szkodę. Jednocześnie towarzystwa przypominają o innych kanałach pomocnych w uzyskaniu odszkodowania – ubezpieczeni w PZU mogą to zrobić przez internet oraz osobiście w placówkach terenowych zakładu, a klienci Warty również za pomocą aplikacji Facebook Messenger.

Na czym polega uproszczona ścieżka zgłaszania szkody?

Likwidacja szkody z ubezpieczenia mienia w trybie uproszczonym oznacza rezygnację z konieczności oględzin rzeczoznawcy. Decyzja o wypłacie odszkodowania jest podejmowana już na etapie rozmowy telefonicznej z klientem, bez konieczności przeprowadzania ekspertyzy rzeczoznawcy, jedynie na podstawie dokumentacji fotograficznej.

Jak informuje Warta, standardowo przy ponad połowie zgłoszeń z ubezpieczenia mienia stosowana jest uproszczona ścieżka likwidacji szkody. W sytuacji, gdy żywioł spowodował wiele zniszczeń, tryb uproszczonej ścieżki zgłaszania szkody wykorzystywany jest jeszcze częściej. Dzięki temu poszkodowani mogą przystąpić do naprawy mienia bez konieczności oczekiwania na przyjazd likwidatora.

Więcej informacji o tym, kiedy można ubiegać się o odszkodowanie za szkody spowodowane działaniem silnego wiatru i huraganu znajduje się w poradniku  – odszkodowanie za straty spowodowane huraganem.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Kolejne zmiany na stanowiskach prezesów towarzystw ubezpieczeniowych

Kolejne zmiany na stanowiskach prezesów towarzystw ubezpieczeniowych

Ubezpieczenie na Boże Narodzenie

Ubezpieczenie na Boże Narodzenie

Lewandowski z polisą na 80 mln euro

Lewandowski z polisą na 80 mln euro