Aktualności14 listopada 2016

PZU daje auto zastępcze „non stop”

Jeszcze kilka lat temu korzystanie z samochodu zastępczego uważane było za luksus. Dziś auto zastępcze w pakiecie ubezpieczenia Autocasco jest nie tylko możliwe, ale powszechne. Ubezpieczyciele prześcigają się w konstruowaniu polis oferujących najkorzystniejsze rozwiązania dla klienta. Pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych są wciąż aktualizowane, tak aby ich zakres był dopasowany do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń nabywcy.  

W rywalizacji o najpełniejszą ofertę prym wiedzie największy polski ubezpieczyciel. PZU promuje AC z opcją Auto Non Stop. To dodatek, dzięki któremu klienci ubezpieczyciela mają możliwość rozszerzenia swojego dotychczasowego ubezpieczenia AC o natychmiastowy dostęp do auta zastępczego. Co więcej pojazd ten jest do dyspozycji przez cały czas trwania naprawy. Dodatkowo rozwiązanie to jest wygodne, gdyż ubezpieczyciel auto zastępcze wysyła na miejsce wypadku na lawecie, którą później pojazd klienta zostaje odholowany do warsztatu.  

Warto wiedzieć, że czas, na jaki samochód zastępczy jest udostępniany w ramach ubezpieczenia zwykle zależy od rodzaju szkody, np. awaria, wypadek czy kradzież, a także samej polisy. Dla przykładu w standardowym pakiecie polisy AC w Ergo Hestii na auto zastępcze możemy liczyć przez dwa dni w przypadku kradzieży. W szerszym pakiecie możliwe jest do 5 dni w przy wypadku lub kradzieży i kolejno do 5 dni przy awarii, do 10 dni przy wypadku i 15 dni przy kradzieży. Natomiast posiadając AC w Promie z samochodu zastępczego korzystać można do 7 dni, z kolei Compensa i Link 4 proponuje nam zamienny pojazd nawet do 10 dni.

O dostępność auta zastępczego w konkretnej polisie warto dopytać doradcę jeszcze na etapie podpisywania umowy. Zapis w umowie dotyczący zasad udostępniania pojazdu może okazać się niezwykle istotny w razie awarii lub wypadku.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy