W Warcie płaci się według swojego profilu ryzyka

Alternatywą dla cenowej rywalizacji towarzystw ubezpieczeniowych może być innowacyjny sposób oceny ryzyka i konsekwentne inwestowanie w rozwój oferty produktowej. Za

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 26.03.2015, w kategorii:

Alternatywą dla cenowej rywalizacji towarzystw ubezpieczeniowych może być innowacyjny sposób oceny ryzyka i konsekwentne inwestowanie w rozwój oferty produktowej. Za przykład pozytywnych efektów tego typu działań posłużyć może TUiR Warta działające pod dwiema markami – Warta i HDI. W 2014 roku zyski spółki wyniosły 279,42 mln zł. To blisko 15% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

 Wynik finansowy odnotowany przez ubezpieczyciela to dowód na to, że sprawdza się unikatowa strategia oferowania klientom produktów w pełni dopasowanych do ich potrzeb. W ubiegłym roku Warta rozbudowała zindywidualizowany model określania cen ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych oraz dla małych i średnich firm. Każdorazowo wysokość składki ustalana jest według dopasowanego profilu ryzyka. Dla przykładu, przy ustaleniu wysokości składki za ubezpieczenie samochodu brane jest pod uwagę około 30 parametrów. Dzięki temu każdy kierowca może mieć pewność, że cena jego ubezpieczenia jest proporcjonalna do realnego ryzyka.

15437911_m

fot. Warta odnotowuje zyski

Ubezpieczyciel przyznaje także, że zauważalne są już pierwsze efekty szeregu inwestycji w obszarze likwidacji szkód. Nowy system informatyczny przyczynił się do poprawienia efektywności. Dzięki czemu klienci likwidujący szkody rzeczowe z OC i AC byli dwukrotnie częściej niż rok wcześniej obsługiwani w ramach szybkich ścieżek. Obecnie już co piąta tego typu sprawa prowadzona jest w trybie uproszczonym.

 

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

No to RODO!

No to RODO!

Spalinowa afera Volkswagena może przynieść szkodę wysokości 78 mld euro

Spalinowa afera Volkswagena może przynieść szkodę wysokości 78 mld euro

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Echo Dnia Radom

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Echo Dnia Radom