Ubezpieczyciele podsumowują pierwsze półrocze

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 28.08.2016, w kategorii:

Choć prognozy wskazywały, że pierwszy i drugi kwartał bieżącego roku nie będzie szczególnie udany dla sektora ubezpieczeń, to niektóre firmy odnotowały zaskakująco dobre wyniki w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych.

Pierwsza połowa 2016 roku nie była najlepszym okresem dla większości ubezpieczycieli. Z podsumowania półrocznych osiągnięć finansowych Vienna Insurance Group dowiadujemy się, że z działalność polskich spółek (m.in. Compensa i InterRisk) ubezpieczyciel zebrał łącznie 414,5 mln euro składek – to 7,8% mniej niż w ubiegłym roku. Natomiast półroczny zysk brutto ubezpieczyciela uplasował się na poziomie 13,9 mln euro, co w porównaniu wynikiem z I półrocza 2015 r. oznacza spadek o 46% rok do roku.

Z podsumowania pierwszego półrocza 2016 r. Grupy PZU dowiadujemy się o zaskakująco dobrych wynikach w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, co pozwoliło znacząco poprawić wynik półrocznych przychodów ze składek. Przez pierwsze 6 miesięcy ubezpieczyciel zebrał 9861,99 mln zł składek brutto, czyli o 8,1% więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku (9126,45 mln zł). Rezultat sprzedażowy zakładu w biznesie majątkowym uplasował się na poziomie 5335 mln zł – to wzrost o 19,9% w porównaniu z tym samym okresem 2015 r. Oznacza to, że po raz pierwszy od 10 lat PZU znacząco zwiększył udział w rynku ubezpieczeń majątkowych. Temu sukcesowi towarzyszył jednak znaczący spadek zysków, spowodowany w głównej mierze zawirowaniami na rynkach finansowych. W podsumowaniu pierwszego półrocza zobaczyć można także pierwsze efekty wprowadzonej przez ubezpieczyciela polityki cięcia kosztów.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ceny OC zaczęły rosnąć…

Ceny OC zaczęły rosnąć…

OC dla seniora dużo tańsze, niż dla juniora

OC dla seniora dużo tańsze, niż dla juniora

Ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC jada w górę – Dziennik Bałtycki

Ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC jada w górę – Dziennik Bałtycki