Aktualności28 sierpnia 2016

Ubezpieczyciele podsumowują pierwsze półrocze

Choć prognozy wskazywały, że pierwszy i drugi kwartał bieżącego roku nie będzie szczególnie udany dla sektora ubezpieczeń, to niektóre firmy odnotowały zaskakująco dobre wyniki w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych.

Pierwsza połowa 2016 roku nie była najlepszym okresem dla większości ubezpieczycieli. Z podsumowania półrocznych osiągnięć finansowych Vienna Insurance Group dowiadujemy się, że z działalność polskich spółek (m.in. Compensa i InterRisk) ubezpieczyciel zebrał łącznie 414,5 mln euro składek – to 7,8% mniej niż w ubiegłym roku. Natomiast półroczny zysk brutto ubezpieczyciela uplasował się na poziomie 13,9 mln euro, co w porównaniu wynikiem z I półrocza 2015 r. oznacza spadek o 46% rok do roku.

Z podsumowania pierwszego półrocza 2016 r. Grupy PZU dowiadujemy się o zaskakująco dobrych wynikach w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, co pozwoliło znacząco poprawić wynik półrocznych przychodów ze składek. Przez pierwsze 6 miesięcy ubezpieczyciel zebrał 9861,99 mln zł składek brutto, czyli o 8,1% więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku (9126,45 mln zł). Rezultat sprzedażowy zakładu w biznesie majątkowym uplasował się na poziomie 5335 mln zł – to wzrost o 19,9% w porównaniu z tym samym okresem 2015 r. Oznacza to, że po raz pierwszy od 10 lat PZU znacząco zwiększył udział w rynku ubezpieczeń majątkowych. Temu sukcesowi towarzyszył jednak znaczący spadek zysków, spowodowany w głównej mierze zawirowaniami na rynkach finansowych. W podsumowaniu pierwszego półrocza zobaczyć można także pierwsze efekty wprowadzonej przez ubezpieczyciela polityki cięcia kosztów.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę