Aktualności28 sierpnia 2016

Ubezpieczyciele podsumowują pierwsze półrocze

Choć prognozy wskazywały, że pierwszy i drugi kwartał bieżącego roku nie będzie szczególnie udany dla sektora ubezpieczeń, to niektóre firmy odnotowały zaskakująco dobre wyniki w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych.

Pierwsza połowa 2016 roku nie była najlepszym okresem dla większości ubezpieczycieli. Z podsumowania półrocznych osiągnięć finansowych Vienna Insurance Group dowiadujemy się, że z działalność polskich spółek (m.in. Compensa i InterRisk) ubezpieczyciel zebrał łącznie 414,5 mln euro składek – to 7,8% mniej niż w ubiegłym roku. Natomiast półroczny zysk brutto ubezpieczyciela uplasował się na poziomie 13,9 mln euro, co w porównaniu wynikiem z I półrocza 2015 r. oznacza spadek o 46% rok do roku.

Z podsumowania pierwszego półrocza 2016 r. Grupy PZU dowiadujemy się o zaskakująco dobrych wynikach w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, co pozwoliło znacząco poprawić wynik półrocznych przychodów ze składek. Przez pierwsze 6 miesięcy ubezpieczyciel zebrał 9861,99 mln zł składek brutto, czyli o 8,1% więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku (9126,45 mln zł). Rezultat sprzedażowy zakładu w biznesie majątkowym uplasował się na poziomie 5335 mln zł – to wzrost o 19,9% w porównaniu z tym samym okresem 2015 r. Oznacza to, że po raz pierwszy od 10 lat PZU znacząco zwiększył udział w rynku ubezpieczeń majątkowych. Temu sukcesowi towarzyszył jednak znaczący spadek zysków, spowodowany w głównej mierze zawirowaniami na rynkach finansowych. W podsumowaniu pierwszego półrocza zobaczyć można także pierwsze efekty wprowadzonej przez ubezpieczyciela polityki cięcia kosztów.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 1 stycznia 2015

Za mało czasu na nowe wytyczne?

Czytaj dalej
Aktualności 17 lipca 2017

Coraz więcej kierowców bez OC

Czytaj dalej
Aktualności 18 stycznia 2016

Klienci lubią BLS

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę