Aktualności18 września 2019

Ubezpieczenia turystyczne w oczach Polaków

Wakacyjne apogeum wyjazdów turystycznych dobiegło końca. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez zespół badaczy Havas Media Group, korzystanie z oferty ubezpieczeń turystycznych jest w Polsce popularną praktyk. Większość respondentów wyjeżdżających na zagraniczne urlopy regularnie zaopatruje się w polisę. Zauważalna jest wysoka świadomość w temacie ubezpieczeń podróżnych. 41,1% przyznało, że korzystają z karty EKUZ, nie rezygnując przy tym z dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. 23,6% wyjeżdżających za granicę korzysta tylko z EKUZ, a około 18% zaopatruje się wyłącznie w ubezpieczenie turystyczne.

Badani wykazują większą skłonność do zakupu polisy, gdy ryzyko wystąpienia zagrażającej życiu sytuacji jest wysokie. Najczęściej wskazywano: wyjazd do potencjalnie niebezpiecznych krajów, aktywny wypoczynek (np. chodzenie po górach, uprawianie sportów ekstremalnych, wyjazd na narty, żegluga).

Ankietowani jako powód zakupienia ubezpieczenia turystycznego podawali najczęściej obawę przed wypadkami losowymi oraz chęć uniknięcia wysokich kosztów ewentualnego leczenia. Do najczęstszych powodów rezygnacji z zakupu polisy należą natomiast kwestie finansowe oraz krótki okres trwania zagranicznego wypoczynku. Dodatkowo, jedynie 13% badanych na czas wyjazdu ubezpiecza dom lub mieszkanie.

Na liście najpopularniejszych firm oferujących ubezpieczenia turystyczne znalazły się: PZU (58,2%), Warta (27,9%/), AXA (21,5%) oraz Allianz (19,4%).

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę