Jak wybrać ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym a jego zakres jest regulowany ustawą. Niezależnie od tego, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym zostanie wykupione

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 04.11.2015, w kategorii:

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym a jego zakres jest regulowany ustawą. Niezależnie od tego, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym zostanie wykupione ubezpieczenie sumy gwarancyjne oraz zakres ochrony będą podobne.

            Dlaczego ubezpieczenie OC jest tak ważne? Na drogach zdarza się wiele kolizji oraz wypadków. W ich wyniku powstają szkody na osobach lub też mieniu. Bez ubezpieczenia musielibyśmy za wszystko zapłacić z własnej kieszeni. Sumy mogą być horrendalnie wysokie. Ubezpieczenie OC chroni nas właśnie w takich sytuacjach. Rekompensatą zajmuje się towarzystwo ubezpieczeń.

            W przypadku ubezpieczenia OC kierujemy się głównie ceną. Zadanie ułatwi nam kalkulator OC w celu znalezienia najtańszej oferty dla naszego samochodu. Jest to wygodne narzędzie, które umożliwia nam porównanie ofert wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Jest to obecnie najbardziej komfortowy sposób wyboru ubezpieczenia. Wiele firm ubezpieczeniowych stosuje bardzo agresywną reklamę. Chce przekazać nam, że ubezpieczenie oferowane akurat przez nich jest najbardziej opłacalne. Powinniśmy być na to odporni oraz kierować się głównie chłodną kalkulacją. Umożliwia nam to właśnie to narzędzie. Dane wprowadzane są w odpowiednie rubryki. Należy w nim podać:

 • markę i model samochodu
 • pochodzenie samochodu
 • rok produkcji
 • datę pierwszej rejestracji
 • liczbę miejsc
 • aktualny przebieg samochodu
 • swój wiek
 • datę wydania prawa jazdy
 • miejsce zamieszkania
 • przysługujące zniżki
 • wybrane kalkulatory mogą prosić jeszcze o inne czynniki, ale powyższe są najważniejsze

            Inaczej przedstawia się sytuacja, w której oprócz ubezpieczenia OC decydujemy się jeszcze na ubezpieczenie AC. W tym przypadku patrzymy się nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na to, co oferuje dane ubezpieczenie. Jaki ma zakres oraz wykluczenia. To, jaki jest nasz wkład własny a jaki jest wkład ubezpieczyciela w przypadku wypłaty odszkodowania. Warto jest zdecydować się na pakiet dwóch ubezpieczeń. Jeśli kupujemy zarówno ubezpieczenie OC jak i AC ubezpieczyciel często może przygotować dla nas korzystne rabaty.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

OC w górę. Stłuczka i płacisz dwa razy więcej.

OC w górę. Stłuczka i płacisz dwa razy więcej.

PIU: Poszkodowani dostali odszkodowania na kwotę 10,5 mld zł

PIU: Poszkodowani dostali odszkodowania na kwotę 10,5 mld zł

Dokąd zmierza przyszłość światowego ryzyka?

Dokąd zmierza przyszłość światowego ryzyka?