Aktualności12 października 2017

PwC: Ceny polis zmaleją ze względu na dyrektywę o dystrybucji ubezpieczeń

Dyrektywa o dystrybucji ubezpieczeń może wpłynąć na obniżenie cen polis – podają eksperci firmy doradczej PwC. Termin wdrożenia dyrektywy nakładającej na dystrybutorów ubezpieczeń większe wymogi informacyjne wobec klientów wyznaczona na 23 lutego 2018 r.

Według Wojciecha Rabieja, eksperta w zespole doradztwa biznesowego dla sektora ubezpieczeniowego w PwC, dyrektywa o dystrybucji ubezpieczeń (IDD) przyczyni się do uproszczenia i zmniejszenia liczby produktów. Co więcej, potencjalnie może mieć wpływ także na obniżenie marż z tytułu dystrybucji oraz cen polis. Ekspert PwC twierdzi, że skutkiem wdrożenia dyrektywy będzie również specjalizacja rynku.

Przypomnijmy, że dyrektywa o dystrybucji ubezpieczeń nakłada na pośredników ubezpieczeniowych większe wymogi informacyjne wobec klientów oraz obowiązek dopasowywania produktu do ich rzeczywistych potrzeb. Dystrybutorzy z jeszcze większą precyzją niż do tej pory będą musieli analizować potrzeby klienta i informować go nie tylko o cechach produktu, ale także o opłatach i zasadach wypłaty wynagrodzenia. Dzięki temu zainteresowani ubezpieczeniami będą mieli pewność, że wybierają pomiędzy najkorzystniejszymi ofertami i mogą liczyć na wysoki poziom ochrony.

Uchwalona przez Parlament Europejski i Radę (UE) dyrektywa ma wejść w życie w Polsce 23 lutego 2018 r. Obecnie towarzystwa i pośrednicy pracują nad dostosowaniem procesów i dokumentacji do nowych wymogów.

Więcej informacji o akcie prawnym, który wprowadza zupełnie nowe podejście do kwestii dystrybucji ubezpieczeń, znajdziecie w tekście – Dyrektywa w sprawie dystrybucji ubezpieczeń

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 19 lutego 2016

Meksyk za miliony

Czytaj dalej
Aktualności 27 września 2019

Nowy konkurs dla Klientów !

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę