Prognozy dla ubezpieczeń w 2016

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 07.01.2016, w kategorii:

Miniony rok był w branży ubezpieczeniowej uznany za wyjątkowo trudny, a jak informuje „Puls Biznesu”, w 2016 będzie podobnie.

 

Miniony rok obfitował w masę różnorodnych problemów. Pojawiły się nowe regulacje prawne, stopy procentowe zmalały, trwała tzw. wojna cenowa pomiędzy ubezpieczycielami oraz kryzys w „życiówce”. Część z spraw nie została jednak w ubiegłym roku rozwiązana i ubezpieczyciele nadal będą musieli zmagać się z nimi w tym, który dopiero się rozpoczął. Dodatkowo na horyzoncie pojawiają się nowe utrudnienia w postaci podatku od aktywów instytucji finansowych oraz podatku Religi.

 

Eksperci przewidują, że nowy podatek, niskie stopy procentowe i wahania na giełdzie w środowisku ubezpieczycieli, będą miały wpływ na presję na wyniki finansowe i koszty prowadzenia działalności przez towarzystwa.

 

Szef Grupy Europa, Marat Nevretdinov, powiedział „pulsowi biznesu”, że w obecnej sytuacji, możliwe są na rynku ubezpieczeń dwa scenariusze. Jeden z nich zakłada, że towarzystwa odzyskają równowagę oraz odrobią straty, bądź też ze względu na nowe regulacje, część z nich może na rynku nie przetrwać.

 

Bez względu na to co wydarzy się jednak w 2016 roku, tak jak wspominaliśmy w jednej z naszych poprzednich aktualności, klienci powinni być przygotowani na wzrosty cen polis.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Po 10 latach mężczyźni bardziej przekonani do directu

Po 10 latach mężczyźni bardziej przekonani do directu

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w Gdańsku?

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w Gdańsku?

Droga polisa dla Jamesa Bonda

Droga polisa dla Jamesa Bonda