Aktualności7 stycznia 2016

Prognozy dla ubezpieczeń w 2016

Miniony rok był w branży ubezpieczeniowej uznany za wyjątkowo trudny, a jak informuje „Puls Biznesu”, w 2016 będzie podobnie.

 

Miniony rok obfitował w masę różnorodnych problemów. Pojawiły się nowe regulacje prawne, stopy procentowe zmalały, trwała tzw. wojna cenowa pomiędzy ubezpieczycielami oraz kryzys w „życiówce”. Część z spraw nie została jednak w ubiegłym roku rozwiązana i ubezpieczyciele nadal będą musieli zmagać się z nimi w tym, który dopiero się rozpoczął. Dodatkowo na horyzoncie pojawiają się nowe utrudnienia w postaci podatku od aktywów instytucji finansowych oraz podatku Religi.

 

Eksperci przewidują, że nowy podatek, niskie stopy procentowe i wahania na giełdzie w środowisku ubezpieczycieli, będą miały wpływ na presję na wyniki finansowe i koszty prowadzenia działalności przez towarzystwa.

 

Szef Grupy Europa, Marat Nevretdinov, powiedział „pulsowi biznesu”, że w obecnej sytuacji, możliwe są na rynku ubezpieczeń dwa scenariusze. Jeden z nich zakłada, że towarzystwa odzyskają równowagę oraz odrobią straty, bądź też ze względu na nowe regulacje, część z nich może na rynku nie przetrwać.

 

Bez względu na to co wydarzy się jednak w 2016 roku, tak jak wspominaliśmy w jednej z naszych poprzednich aktualności, klienci powinni być przygotowani na wzrosty cen polis.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę