Prognozy dla ubezpieczeń w 2016

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 07.01.2016, w kategorii:

Miniony rok był w branży ubezpieczeniowej uznany za wyjątkowo trudny, a jak informuje „Puls Biznesu”, w 2016 będzie podobnie.

 

Miniony rok obfitował w masę różnorodnych problemów. Pojawiły się nowe regulacje prawne, stopy procentowe zmalały, trwała tzw. wojna cenowa pomiędzy ubezpieczycielami oraz kryzys w „życiówce”. Część z spraw nie została jednak w ubiegłym roku rozwiązana i ubezpieczyciele nadal będą musieli zmagać się z nimi w tym, który dopiero się rozpoczął. Dodatkowo na horyzoncie pojawiają się nowe utrudnienia w postaci podatku od aktywów instytucji finansowych oraz podatku Religi.

 

Eksperci przewidują, że nowy podatek, niskie stopy procentowe i wahania na giełdzie w środowisku ubezpieczycieli, będą miały wpływ na presję na wyniki finansowe i koszty prowadzenia działalności przez towarzystwa.

 

Szef Grupy Europa, Marat Nevretdinov, powiedział „pulsowi biznesu”, że w obecnej sytuacji, możliwe są na rynku ubezpieczeń dwa scenariusze. Jeden z nich zakłada, że towarzystwa odzyskają równowagę oraz odrobią straty, bądź też ze względu na nowe regulacje, część z nich może na rynku nie przetrwać.

 

Bez względu na to co wydarzy się jednak w 2016 roku, tak jak wspominaliśmy w jednej z naszych poprzednich aktualności, klienci powinni być przygotowani na wzrosty cen polis.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością

Ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością

Ubezpieczenie mieszkania od wszystkich ryzyk

Ubezpieczenie mieszkania od wszystkich ryzyk

Ceny OC nadal idą w górę – Gazeta Ubezpieczeniowa

Ceny OC nadal idą w górę – Gazeta Ubezpieczeniowa