Polisa dla domu letniskowego

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 10.05.2017, w kategorii:

Coraz dłuższe dni dla posiadaczy ogródków działkowych oznaczają rozpoczęcie „sezonu działkowego”, a zbliżający się sezon urlopowy jest okazją do wypoczynku we własnym domku letniskowym. Warto wiedzieć, że większość towarzystw posiadających w ofercie polisy mieszkaniowe jest skłonna objąć ochroną również domek letniskowy. Jaką polisę wybrać?

Od kilku lat w ofercie ubezpieczycieli znaleźć można produkty dedykowane ochronie domków letniskowych. Trzeba jednak wiedzieć, że poszczególne oferty bardzo się od siebie różnią m.in. zakresem ochrony, tym, według jakiej wartości chroni się obiekt (odtworzeniowej czy rzeczywistej), oraz ograniczeniami odpowiedzialności. Co więcej, nie wszystkie firmy umożliwiają zakup samodzielnego ubezpieczenia domku letniskowego, często ochrona jest dołączana do ubezpieczenia domu lub mieszkania. Jaką polisę wybrać, aby mienie będące synonimem relaksu i spokoju było bezpieczne?

Na łamach „Rzeczpospolitej” dwa dni temu został opublikowany artykuł „Ubezpieczenia domku letniskowego. Kto ma dobrą polisę?”, w którym redakcja porównuje dostępne produkty. Z analizy wynika, że najlepsze oferty mają Ergo Hestia, UNIQA i PZU SA. Ofertę pierwszej z firm gazeta wyróżniła za szeroki zakres ochrony (obejmujący m.in. szkody powstałe na skutek niezamkniętych okien czy drzwi) oraz możliwość ubezpieczenia domków letniskowych na terenie ogródków działkowych, włącznie z obiektami nieposiadającymi fundamentów. Dostępna w UNIQA polisa to również samodzielna umowa o szerokim zakresie, ponadto gazeta doceniła jasne i zrozumiałe OWU. Z kolei PZU ubezpiecza domki letniskowe według wartości nowej, a w wariancie all risks gwarantuje szeroki zakres ochrony (obejmuje m.in. szkody wyrządzone przez zwierzęta). Warto jednak dodać, że spore zróżnicowanie zakresów ochrony sprawiło, że wśród przyjętych przez gazetę kryteriów nie znalazła się cena.

Aby znaleźć dobre ubezpieczenie dla domku letniskowego, warto skorzystać z pomocy doradcy. Zachęcamy do kontaktu z jednym z agentów Superpolisy lub skorzystania z pomocy naszej infolinii.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Czat pożądanym kanałem komunikacji z ubezpieczycielem

Czat pożądanym kanałem komunikacji z ubezpieczycielem

Rzecznik Finansowy: potrzeba edukacji ubezpieczeniowej

Rzecznik Finansowy: potrzeba edukacji ubezpieczeniowej

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Kurier Poranny

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Kurier Poranny