Aktualności23 czerwca 2015

Allianz zwiększa sprzedaż w ubezpieczeniach komunikacyjnych

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz w pierwszym kwartale bieżącego roku odnotowało 20-procentowy wzrost sprzedaży polis komunikacyjnych. Dzięki czemu ubezpieczyciel awansował na pozycję czwartego sprzedawcy polis OC. To zasługa zmian, jakie wprowadzono w firmie w ostatnich miesiącach – informuje „Puls Biznesu”.

Allianz, Link4 i Proama to towarzystwa, które według danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego uzyskały dwucyfrowy wzrost w segmencie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. W przypadku niemieckiego ubezpieczyciela przyczyną zmiany był stworzenie nowego systemu IT, który umożliwił wprowadzenie nowoczesnych taryf dla klientów. 

fot. TU zachęca Klientów dodatkową zniżką.

Towarzystwo stawia na pozyskiwanie kierowców zainteresowanych zarówno OC, jak i AC, a także zwracających uwagę na wysoką jakość obsługi.  Zachęcić ich ma 70% zniżka dla bezszkodowych kierowców.

Małgorzata Nawłoka, wiceprezes Allianz Polska, zdradza, że celem tych działań jest zrównanie udziału w rynku komunikacyjnym z udziałem w rynku majątkowym. W tym roku ubezpieczyciel liczy na dwucyfrowy wzrostu w polisach komunikacyjnych. Aby zrealizować te plany firma musi dwukrotnie zwiększyć swój przypis z OC.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy