Stabilne wyniki finansowe PZU

Z opublikowanego w dniu dzisiejszym skonsolidowanego raportu Grupy PZU wynika, że mimo niesprzyjających warunków regulacyjnych i gospodarczych wynik finansowy ubezpieczyciela

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 17.03.2015, w kategorii:

Z opublikowanego w dniu dzisiejszym skonsolidowanego raportu Grupy PZU wynika, że mimo niesprzyjających warunków regulacyjnych i gospodarczych wynik finansowy ubezpieczyciela za ubiegły rok wyniósł blisko 3 mld zł, a składki przypisane brutto wzrosły o 2,5% w porównaniu z rokiem 2013. Był to także okres zakończenia realizacji strategii PZU2.0 i opracowanie kierunków rozwoju firmy do roku 2020.

23183186_m

fot. Prace nad raportem PZU

Rok ubiegły przyniósł  Grupie PZU składki w wysokości 16 884,6 mln zł wobec 16 480,0 mln zł w roku poprzednim. 2,5% wzrost sprzedaży odnotowano przede wszystkim w obszarze regularnie opłacanych ubezpieczeń na życie, składek z tytułu ubezpieczeń od ognia i szkód majątkowych oraz składek z tytułu ubezpieczeń NNW i pozostałych. W ciągu 12 miesięcy lider rynku ubezpieczeń wypłacił łącznie 11.541,71 mln zł odszkodowań i świadczeń netto. Była to kwota o 3,41% wyższa od wykazanej na koniec 2013 r.

Warto również wspomnieć, że na dzień przed opublikowaniem raportu finansowego za rok ubiegły rozstrzygnięta została kwestia obsady stanowiska szefa PZU SA. Decyzją rady nadzorczej towarzystwa został nim Andrzej Klesyk.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Prezydent podpisał ustawę o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

Prezydent podpisał ustawę o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

PZU podpowiada, jak odpowiednio zabezpieczyć

PZU podpowiada, jak odpowiednio zabezpieczyć

Rynek ubezpieczeń: coraz więcej sporów kończy się ugodami

Rynek ubezpieczeń: coraz więcej sporów kończy się ugodami