Jak polisy wspomagają w paradach?

W Polsce Parada Równości jest organizowana już od jakiegoś czasu i 11 czerwca 2016 roku odbędzie się po raz kolejny.

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 25.11.2015, w kategorii:

W Polsce Parada Równości jest organizowana już od jakiegoś czasu i 11 czerwca 2016 roku odbędzie się po raz kolejny. Organizatorzy tego przemarszu liczą, że w wydarzeniu weźmie udział kilka tysięcy osób. Wobec takiej ilości osób bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do całej imprezy, co oczywiście pociąga za sobą koszty. Źródłem wsparcia dla organizatorów Parady Równości jest m.in. równościowe ubezpieczenie na życie.

            Wsparcie tegorocznego przemarszu można zapewnić poprzez wykupienie specjalnej polisy ubezpieczeniowej, o czym poinformował fanpage Kampanii Przeciw Homofobii. Zakup takiej formy ubezpieczenia sprawia, że prowizja z jej zakupu trafia na konto Fundacji Wolontariat Równości. Wspomniana polisa jest promowana m.in. przez Krystiana Legierskiego oraz Annę Grodzką, a jej celem jest połączenie ochrony życia człowieka oraz jednoczesnego wspierania walki o równość. Bardzo szybko pojawiły się pierwsze zarzuty, które zostały pokierowane w stronę wspomnianej fundacji. Wiele osób uważa, że jest to tylko przykrywka do wzbogacenia się na pieniądzach uzyskanych ze sprzedaży polis ubezpieczeniowych. Polisy na życie może nie są aż tak popularne jak OC/AC, lecz również cieszą się dużym zainteresowaniem.

            Parada Równości odbędzie się 11 czerwca w Warszawie, której ulicami przejdzie zapewne kilka tysięcy osób walczących o równość oraz legalizację związków homoseksualnych. Ten temat zawsze budził wiele kontrowersji i zapewne tym razem będzie tak samo, co przełoży się na wzbudzeniu wielu skrajnych emocji. Takie przedsięwzięcie to dosyć duża sprawa zarówno dla jego organizatorów, jak i również miasta stołecznego, które będzie musiało zadbać o bezpieczeństwo obywateli podczas takiego wydarzenia. Takie przemarsze bardzo często budzą w ludziach głęboko tłumione emocje, co prowadzi do przepychanek lub bójek. To dlatego warszawska policja może mieć pełne ręce roboty. Miejmy jednak nadzieję, że Parada Równości upłynie w spokojnej atmosferze i nie stanie się kolejnym polem wojny polsko-polskiej.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Senat przyjął ustawę o działalności ubezpieczeniowej

Senat przyjął ustawę o działalności ubezpieczeniowej

Ubezpieczenie w podróży

Ubezpieczenie w podróży

Ubiegłoroczne katastrofy kosztowały ubezpieczycieli 54 mld USD

Ubiegłoroczne katastrofy kosztowały ubezpieczycieli 54 mld USD