Pasażer Ubera z polisą NNW

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 07.10.2017, w kategorii:

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opracowało projekt ustawy regulującej działalność pośrednictwa w przewozie osób w Polsce. Proponowane regulacje nakładają na przewoźników m.in obowiązki w zakresie ubezpieczenia.

Projektowana ustawa ma dotyczyć przede wszystkim Ubera. Jest to usługa transportowa, do której dostęp ma się poprzez aplikację mobilną. W praktyce wygląda to tak, że przez aplikację w telefonie zamawia się transport z miejsca A do miejsca B. Kierowca podjeżdża, zabiera nas i wiezie w miejsce docelowe. Przedstawione zmiany mają dotyczyć również obowiązkowej weryfikacji, czy kierowca firmy ma ważne ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pasażera. Niedopilnowanie tego będzie groziło karą w wysokości 1 tys. zł. Projekt został skierowany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Jak zauważa Puls Biznesu, proponowane regulacje mogą być efektem niedawnych protestów taksówkarzy, którzy apelowali do prawodawców o nałożenie na Ubera, a więc jego kierowców, takich samych obowiązków jakie są na nich nałożone.

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Odszkodowanie za pożar mostu Łazienkowskiego wyczerpuje limit

Odszkodowanie za pożar mostu Łazienkowskiego wyczerpuje limit

Ubezpieczyciele podsumowują pierwsze półrocze

Ubezpieczyciele podsumowują pierwsze półrocze

Strategia PZU 3.0

Strategia PZU 3.0