Pasażer Ubera z polisą NNW

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 07.10.2017, w kategorii:

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opracowało projekt ustawy regulującej działalność pośrednictwa w przewozie osób w Polsce. Proponowane regulacje nakładają na przewoźników m.in obowiązki w zakresie ubezpieczenia.

Projektowana ustawa ma dotyczyć przede wszystkim Ubera. Jest to usługa transportowa, do której dostęp ma się poprzez aplikację mobilną. W praktyce wygląda to tak, że przez aplikację w telefonie zamawia się transport z miejsca A do miejsca B. Kierowca podjeżdża, zabiera nas i wiezie w miejsce docelowe. Przedstawione zmiany mają dotyczyć również obowiązkowej weryfikacji, czy kierowca firmy ma ważne ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pasażera. Niedopilnowanie tego będzie groziło karą w wysokości 1 tys. zł. Projekt został skierowany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Jak zauważa Puls Biznesu, proponowane regulacje mogą być efektem niedawnych protestów taksówkarzy, którzy apelowali do prawodawców o nałożenie na Ubera, a więc jego kierowców, takich samych obowiązków jakie są na nich nałożone.

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

luty 2015

luty 2015

Ubezpieczeniowi przestępcy sięgają po nowe sposoby wyłudzeń

Ubezpieczeniowi przestępcy sięgają po nowe sposoby wyłudzeń

„Kierunek – multiagent” cz. II – Miesięcznik Ubezpieczeniowy

„Kierunek – multiagent” cz. II – Miesięcznik Ubezpieczeniowy