Liberty Ubezpieczenia wkrótce jako część AXA

Najprawdopodobniej negocjacje dobiegną ku końcowi jeszcze w grudniu, gdyż obie strony dążą do tego, aby transakcję sfinalizować jeszcze przed świętami.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 21.12.2015, w kategorii:

Jak informuje Puls Biznesu, polski oddział Liberty Ubezpieczenia, wkrótce zostanie przejęty przez AXA. Francuzi planują zakończyć transakcję w przeciągu kilku tygodni.

 

Oddział amerykańskiego ubezpieczyciela, został oficjalnie wystawiony na sprzedaż w październiku i cieszył się sporym zainteresowaniem. Mimo pojawienia się kilkunastu potencjalnych kupców, na chwilę obecną zainteresowana kupnem jest już tylko jedna firma – francuska AXA.

 

Zakupem Liberty, AXA zainteresowana była głównie przez wzgląd na możliwość zwiększenia swojej obecności na Polskim rynku, oraz na technologię, w którą w przeciągu ostatnich lat ubezpieczyciel mocno inwestował. Szczególnie ważne są nowe systemy IT, związane głównie ze sprzedażą w kanale mobilnym. Będzie to cenny nabytek dla AXA, która aktualnie pracuje obecnie na przestarzałej technologii informatycznej.

 

Nie jest znana cena, którą Francuzi zapłacą za polski oddział Liberty. Najprawdopodobniej negocjacje dobiegną ku końcowi jeszcze w grudniu, gdyż obie strony dążą do tego, aby transakcję sfinalizować jeszcze przed świętami.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Za stłuczkę zapłacisz o 100 proc. wyższe OC

Za stłuczkę zapłacisz o 100 proc. wyższe OC

Nowy oddział Superpolisy w Warszawie!

Nowy oddział Superpolisy w Warszawie!

„Jak dobrze wybrać polisy AC oraz OC” – Echo Dnia Podkarpacie

„Jak dobrze wybrać polisy AC oraz OC” – Echo Dnia Podkarpacie