BLS rusza 1 kwietnia

8 zakładów ubezpieczeń w dniu 01.04.2015r. podpisze umowę, na mocy której klienci firm ubezpieczeniowych w ramach obowiązkowego ubezpieczenia samochodu będą

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 31.03.2015, w kategorii:

8 zakładów ubezpieczeń w dniu 01.04.2015r. podpisze umowę, na mocy której klienci firm ubezpieczeniowych w ramach obowiązkowego ubezpieczenia samochodu będą mogli skorzystać z Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Oznacza to, że kierowcy ci będą mogli naprawić auto i zwrócić się po odszkodowanie z swojej polisy OC, a nie jak było do tej pory, z polisy OC sprawcy. Usługa ta dostępna będzie od jutra, kiedy to rozpocznie się miesięczny program pilotażowy.

Wprowadzenie powszechnego systemu BLS to najważniejszy projekt dla polskiego rynku ubezpieczeń w ostatnich latach. Zyskają na nim głównie klienci, którzy mogą liczyć na wyższą jakość obsługi posprzedażowej. Z dniem 01.04 do przygotowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) systemu przystąpi: Concordia Ubezpieczenia, Ergo Hestia, PZU, UNIQA, Warta (od 1 kwietnia), Aviva, Liberty Ubezpieczenia (od 1 lipca) i Gothaer (od 15 października).

 

fot. Podpisanie umowy przez Towarzystwa

 

Łącznie ubezpieczyciele ci reprezentują 68% rynku mierzonego składką zebraną z ubezpieczeń OC. Część z wyżej wymienionych towarzystw BLS jeszcze przed zakończeniem prac PIU, na własnych zasadach. Jednak od początku było wiadomo, że system ten sprawdzi się tylko w przypadku jak najszybszego przystąpienia pozostałych uczestników rynku do tego rozwiązania. Bowiem zasadniczym celem BLS jest zmiana postrzegania ubezpieczenia OC oraz przeniesienie konkurencji towarzystw na płaszczyznę posprzedażowej obsługi klienta. Ze względu na system rozliczeń między towarzystwami, cel ten może zostać osiągnięty gdy BLS na stałe wprowadzi zdecydowaną większość towarzystw ubezpieczeniowych.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Polska (ciężka) jazda na autostradzie

Polska (ciężka) jazda na autostradzie

Superpolisa udostępniła aplikację do porównania i zakupu polis

Superpolisa udostępniła aplikację do porównania i zakupu polis

Zmiana nastawienia klientów szansą dla telematyki

Zmiana nastawienia klientów szansą dla telematyki