Aktualności10 kwietnia 2015

Program Zdrowie – abonament medyczny od PZU

O wejściu do sektora usług zdrowotnych PZU informowało już w 01.2015r., kiedy to ogłoszono nową strategię towarzystwa. Lider rynku ubezpieczeń planuje, że do 2020 r. usługi zdrowotne będą, obok tradycyjnej sprzedaży polis i usług inwestycyjnych, trzecim filarem działalności PZU.

Pierwszym krokiem podjętym przez ubezpieczyciela było rozpoczęcie budowy sieci placówek medycznych. Dziś za sprawą „Gazety Wyborczej” dowiadujemy się, że PZU eksperymentuje z abonamentem medycznym w ramach tzw. Programu Zdrowie. Nowa oferta póki co jest trudno dostępna. Agnieszka Rosa z biura prasowego PZU przyznaje, że produkt nabyć można tylko za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela.

8627478_m
fot. Program Zdrowie w ofercie PZU

Spośród ofert konkurencji abonament Programu Zdrowie wyróżnia przeznaczenie produktu dla klientów indywidualnych oraz taka sama stawka dla wszystkich przystępujących. PZU nie kalkuluje ryzyka i nie sprawdza np., na co do tej pory chorowaliśmy.

Roczny koszt abonamentu to 199 zł. W zamian dostajemy 50% zniżki za wizyty u lekarzy wielu specjalizacji w 1400 placówkach w 460 miastach. Dodatkowo za badanie krwi, USG albo leczenie zębów zapłacimy 20% tego, co jest w cenniku danej przychodni.

Jedyny problem to stosunkowo niewielka ilość placówek medycznych. W ofercie PZU nie znajdziemy przychodni lidera rynku – Lux Medu, który zdaje się być największym konkurentem ubezpieczyciela.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 1 lutego 2015

styczeń 2015

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę