Program Zdrowie – abonament medyczny od PZU

O wejściu do sektora usług zdrowotnych PZU informowało już w 01.2015r., kiedy to ogłoszono nową strategię towarzystwa. Lider rynku ubezpieczeń

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 10.04.2015, w kategorii:

O wejściu do sektora usług zdrowotnych PZU informowało już w 01.2015r., kiedy to ogłoszono nową strategię towarzystwa. Lider rynku ubezpieczeń planuje, że do 2020 r. usługi zdrowotne będą, obok tradycyjnej sprzedaży polis i usług inwestycyjnych, trzecim filarem działalności PZU.

Pierwszym krokiem podjętym przez ubezpieczyciela było rozpoczęcie budowy sieci placówek medycznych. Dziś za sprawą „Gazety Wyborczej” dowiadujemy się, że PZU eksperymentuje z abonamentem medycznym w ramach tzw. Programu Zdrowie. Nowa oferta póki co jest trudno dostępna. Agnieszka Rosa z biura prasowego PZU przyznaje, że produkt nabyć można tylko za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela.

8627478_m

fot. Program Zdrowie w ofercie PZU

Spośród ofert konkurencji abonament Programu Zdrowie wyróżnia przeznaczenie produktu dla klientów indywidualnych oraz taka sama stawka dla wszystkich przystępujących. PZU nie kalkuluje ryzyka i nie sprawdza np., na co do tej pory chorowaliśmy.

Roczny koszt abonamentu to 199 zł. W zamian dostajemy 50% zniżki za wizyty u lekarzy wielu specjalizacji w 1400 placówkach w 460 miastach. Dodatkowo za badanie krwi, USG albo leczenie zębów zapłacimy 20% tego, co jest w cenniku danej przychodni.

Jedyny problem to stosunkowo niewielka ilość placówek medycznych. W ofercie PZU nie znajdziemy przychodni lidera rynku – Lux Medu, który zdaje się być największym konkurentem ubezpieczyciela.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Posłowie odrzucili projekt rozszerzenia czasowego wyrejestrowania pojazdu

Posłowie odrzucili projekt rozszerzenia czasowego wyrejestrowania pojazdu

Młodzi klienci wolą oferty online

Młodzi klienci wolą oferty online

3… 2… 1… No to RODO!

3… 2… 1… No to RODO!