Aktualności24 marca 2017

Młodzi Brytyjczycy zapłacą więcej za ubezpieczenie

20 marca w Wielkiej Brytanii weszła w życie ustawa, której efektem mają być bardzo wysokie podwyżki cen ubezpieczeń dla młodych kierowców oraz seniorów po 65 roku życia.

Brytyjski rząd wprowadzając wspomnianą ustawę zmienił sposób obliczania rekompensaty za wypadki drogowe. Finansowe konsekwencje tej modyfikacji mają odczuć najmłodsi i najstarsi kierowcy na Wyspach. Zapowiadane gigantyczne podwyżki cen ubezpieczeń dla młodych kierowców mogą oznaczać polisę droższą nawet o 1 tys. funtów, dla starszych kierowców wzrost może sięgnąć kwoty kilkaset funtów. Według analiz średnio za obowiązkową polisę każdy zmotoryzowany będzie musiał zapłacić o 70-80 funtów więcej.

Takie decyzje ustawodawcy podyktowane są chęcią skłonienia ubezpieczycieli do wypłacania wyższych sum odszkodowań i świadczeń dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Jak szacuje The Association of British Insurers (ABI) – podwyżki nastąpią w lipcu 2017 oraz styczniu przyszłego roku.

W ostatnim czasie w brytyjskim parlamencie odbyła się również debata dotycząca wprowadzenia maksymalnej kwoty ubezpieczenia. Obrady były odpowiedzią na petycję, którą podpisało 185 000 obywateli.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 17 marca 2015

Stabilne wyniki finansowe PZU

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy