Warta z wysoką oceną za jakość likwidacji szkód

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 26.04.2017, w kategorii:

Z opublikowanego niedawno sprawozdania Rzecznika Finansowego wynika, że w minionym roku Warta była liderem jakości likwidacji szkód w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych.  

Przygotowane przez Rzecznika Finansowego sprawozdanie wskazuje firmy, które najlepiej radzą sobie z obsługą klientów. Opublikowany niedawno raport opisuje działalność ubezpieczycieli w 2016 roku. Znajdują się w nim m.in. informacje o liczbie skarg kierowanych do Rzecznika na poszczególne firmy ubezpieczeniowe. Co ważne, raport uwzględnia udział poszczególnych firm w rynku ubezpieczeń. Dzięki temu wydane przez Rzecznika sprawozdanie jest jednym z najbardziej obiektywnych wskaźników zadowolenia klientów ze współpracy z ubezpieczycielem.

W minionym roku liderem jakości likwidacji szkód w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych była Warta. Ubezpieczyciel osiągnął wynik 49% (procentowy wskaźnik udziału interwencji Rzecznika Finansowego do udziału w rynku wyrażonego przypisem). Dla porównania wynik drugiej w zestawieniu firmy to 64%, trzecia natomiast osiągnęła 66%.

Zdaniem Adama Fulneczka, dyrektor zarządzający Departamentem Strategii Likwidacji Szkód w Warcie, zadowolenie klientów to efekt usprawnień i innowacyjnych rozwiązań, m.in. takich jak mobilna aplikacja informująca klientów, co dokładnie się dzieje w sprawie zgłaszanej przez nich szkody.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Głos Koszaliński

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Głos Koszaliński

sierpień 2016

sierpień 2016

Winny… poszkodowany

Winny… poszkodowany