Aktualności26 kwietnia 2017

Warta z wysoką oceną za jakość likwidacji szkód

Z opublikowanego niedawno sprawozdania Rzecznika Finansowego wynika, że w minionym roku Warta była liderem jakości likwidacji szkód w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych.  

Przygotowane przez Rzecznika Finansowego sprawozdanie wskazuje firmy, które najlepiej radzą sobie z obsługą klientów. Opublikowany niedawno raport opisuje działalność ubezpieczycieli w 2016 roku. Znajdują się w nim m.in. informacje o liczbie skarg kierowanych do Rzecznika na poszczególne firmy ubezpieczeniowe. Co ważne, raport uwzględnia udział poszczególnych firm w rynku ubezpieczeń. Dzięki temu wydane przez Rzecznika sprawozdanie jest jednym z najbardziej obiektywnych wskaźników zadowolenia klientów ze współpracy z ubezpieczycielem.

W minionym roku liderem jakości likwidacji szkód w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych była Warta. Ubezpieczyciel osiągnął wynik 49% (procentowy wskaźnik udziału interwencji Rzecznika Finansowego do udziału w rynku wyrażonego przypisem). Dla porównania wynik drugiej w zestawieniu firmy to 64%, trzecia natomiast osiągnęła 66%.

Zdaniem Adama Fulneczka, dyrektor zarządzający Departamentem Strategii Likwidacji Szkód w Warcie, zadowolenie klientów to efekt usprawnień i innowacyjnych rozwiązań, m.in. takich jak mobilna aplikacja informująca klientów, co dokładnie się dzieje w sprawie zgłaszanej przez nich szkody.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy