Nietypowe zgłoszenia z ubezpieczeń turystycznych

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 04.09.2017, w kategorii:

Sezon letnich urlopów to czas, kiedy do ubezpieczycieli wpływa wiele zgłoszeń z ubezpieczeń turystycznych. Cześć z nich to efekt braku wyobraźni poszkodowanych. Warto wiedzieć, że rażące niedbalstwo może być przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania.

Najczęstsze zdarzenia skutkujące pomocą ubezpieczyciela podczas wyjazdów turystycznych to problemy żołądkowe, poparzenia słoneczne, zwichnięcia, skręcenia czy inne urazy kończyn. Zakłady odnotowują również mniej typowe zgłoszenia szkód. Wypadek przy robieniu sobie selfie nad przepaścią, uderzenie przez byka podczas gonitwy w Pampelunie czy atak bawołu na turystę biorącego udział w safari na Sri Lance to kilka ze zgłoszonych tego lata zdarzeń, do których przyczynił się brak wyobraźni poszkodowanych – informuje „Rzeczpospolita”.

Opisane w gazecie historie klientów firm ubezpieczeniowych świadczą
o niedostatecznej ostrożności i celowym narażaniu się na niebezpieczeństwo. Warto mieć świadomość, że w tego typu sytuacjach towarzystwa nie zawsze wezmą na siebie odpowiedzialność za zdarzenie. Jeśli są ku temu przesłanki, ubezpieczyciel może uznać, że przyczyną zdarzenia było rażące niedbalstwo poszkodowanego, które standardowo jest wyłączone z ochrony. Konsekwencją może być pomniejszenie wysokości lub odmowa wypłaty odszkodowania.

Sezon wakacji jeszcze się nie kończy – wrzesień to czas, kiedy wielu Polaków wybiera się na zagraniczny urlop. Jeszcze przed wyjazdem warto zadbać
o odpowiednie zabezpieczenie się na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń, kupując kompleksowe ubezpieczenie turystyczne. Ochrona gwarantowana polisą nie może jednak zwalniać nas z kierowania się zdrowym rozsądkiem
i unikania sytuacji zagrażających naszemu życiu i zdrowiu.

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Rynek ubezpieczeń: Urazowe żniwo e-hulajnóg

Rynek ubezpieczeń: Urazowe żniwo e-hulajnóg

Kolejne wytyczne KNF-u

Kolejne wytyczne KNF-u

Superpolisa z Mateuszem Borkiem. Które gwiazdy promują ubezpieczenia?

Superpolisa z Mateuszem Borkiem. Które gwiazdy promują ubezpieczenia?