Aktualności24 lipca 2015

Nowa kampania PZU – „Kochasz? Uważaj na pieszych. To mogą być twoi najbliżsi”

Ruszyła druga odsłona kampanii społecznej Fundacji PZU „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Motywem przewodnim tegorocznych działań będzie zwrócenie uwagi, na odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze, którą ponoszą zarówno kierowcy, jak i piesi. Przekaz ten podkreśla hasło „Kochasz? Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

Według danych Komisji Europejskiej, co piąty pieszy w Unii Europejskiej ginie na polskich drogach. Szacuje się, że w ciągu roku jest to ponad 1100 osób. Co więcej z badań zrealizowanych na zlecenie PZU wynika, że 33% kierowców zdarza się przyspieszać, żeby przejechać przed oczekującym pieszym, a 61% hamuje dopiero w ostatniej chwili. Piesi również nie są bez winy. Aż 74% badanych przyznaje, że zdarza im się przechodzić przez ulicę w niedozwolonym miejscu.

Działania edukacyjne Fundacji PZU mają zachęcić uczestników ruchu drogowego do zmiany niebezpiecznych zachowań.

Sukces ubiegłorocznej edycji kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” utwierdził nas w przekonaniu, że warto oprzeć działania na pozytywnym przekazie. Również i w tym roku będziemy zachęcać bliskich kierowców do angażowania się w poprawę bezpieczeństwa na drodze. Rodzina, przyjaciele czy znajomi mogą uświadomić im, że każdy z nich jest także pieszym. Wierzymy, że może to w znaczący sposób wpłynąć na zmianę zachowań kierowców wobec przechodniów – mówi Andrzej Klesyk, Prezes Zarządu PZU SA.

Majówka własnym autem za granicą
fot. Towarzystwo zachęca bliskich kierowców do angażowania się w poprawę bezpieczeństwa na drodze.

PZU ubezpieczenia sprzedaje od 1803 roku. Obecnie towarzystwo zajmuje czołową pozycję w kraju i jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek w Polsce, zawdzięcza to również aktywnej działalności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 stycznia 2018

Styczeń 2018

Czytaj dalej
Aktualności 27 października 2016

Nagrobek można ubezpieczyć

Czytaj dalej
Aktualności 24 lutego 2017

Mówi się w branży …

Czytaj dalej
Aktualności 2 września 2015

sierpień 2015

Czytaj dalej
Aktualności 16 kwietnia 2018

Rekordowy wynik majątkowej Warty

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę