Aktualności15 grudnia 2016

W poszukiwaniu rozwiązań na rosnące OC

14 grudnia odbyło się spotkanie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego. Celem posiedzenia było znalezienie rozwiązań pozwalających na wyhamowanie wzrostu cen OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. W spotkaniu poza parlamentarzystami udział wzięli także m.in. przedstawiciele resortów finansów, infrastruktury i rozwoju, KNF, Rzecznika Finansowego, PIU, UOKiK oraz Warsaw Enterprise Institute.

Podczas zgromadzenia zespołu parlamentarnego przedstawiono podsumowanie dotychczasowej sytuacji w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Z zaprezentowanych danych wynika, że wzrost cen OC dotyczył wszystkich kierowców, bez względu na ich historię szkodowości. Tylko w październiku tego roku stawki w komunikacyjnym OC wzrosły nawet o 16,4%. Porównując składki z rokiem ubiegłym okazuje się, że największy wzrost odnotowano w woj. mazowieckim (+56% r/r), woj. małopolskim (blisko 56%) i woj. wielkopolskim (niecałe 55%). Wzrost cen najmniej odczuli mieszkańcy woj. podlaskiego, gdzie stawki poszły w górę o 28% r/r.

Podczas spotkania głos w sprawie wzrostu cen ubezpieczeń komunikacyjnych zabrali eksperci reprezentujący branżowe instytucje m.in. Jan Grzegorz Prądzyński prezes PIU, Lesław Gajek piastujący stanowisko zastępcy przewodniczącego KNF oraz Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. Jednomyślnie wszyscy mówili o konieczności uregulowanie sytuacji w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

O konieczności wprowadzenia zmian prawnych, które pozwoliłyby unormować stawki w ubezpieczeniu OC, mówił także szef zespołu Adam Abramowicz. Kończąc spotkanie poseł zaapelował do wszystkich uczestników, aby przygotowali propozycje zmian, które pomogą uregulować składki za obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 10 sierpnia 2018

Allianz chętnie polecany

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy