Aktualności23 lipca 2018

Rzeczpospolita: Starsi turyści płacą więcej

„Rzeczpospolita” porusza temat składek płaconych w ubezpieczeniach turystycznych przez starszych turystów, którzy generalnie muszą wydać więcej, by zapewnić sobie analogiczną ochronę jak osoby młodsze.  

Gazeta zauważa, że u niektórych ubezpieczycieli możliwość ubezpieczenia seniorów jest ograniczona. Przykładowo, Aviva udziela ochrony do 75 roku życia, ale np. w AXA wiek nie ma znaczenia. Gazeta podkreśla też duże rozbieżności cenowe, występujące w polisach turystycznych dla seniorów.

Statystyczny 76-latek, jadąc na dwutygodniowy urlop do Włoch i chcąc wykupić ochronę w średnim zakresie, zapłaci od 95,25 w towarzystwie UNIQA do nawet 659 zł w Warcie. Seniorzy zapłacą również więcej niż młodzi w wypadku rozszerzenia polisy turystycznej o choroby przewlekłe. Z kolei w AXA, w ubezpieczeniu kosztów leczenia, limit na choroby przewlekłe wynosi jedynie 10% sumy ubezpieczenia oszacowanej na 150 tys. euro. 

Ale są też plusy bycia starszą osobą – przewaga wieku uwidacznia się np. w przypadku Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Osoby pobierające świadczenie emerytalne wyrabiają Kartę raz na pięć lat – pozostali ubezpieczeni muszą wyrabiać EKUZ co roku.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy