Aktualności26 czerwca 2017

Historia OC dostępna online

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wprowadził kolejne ułatwienia dla kierowców, którzy są zainteresowani historią swojego ubezpieczenia OC. Opcja sprawdzenia danych jest już dostępna online, a dzięki ułatwieniom dotyczącym weryfikacji tożsamości, cały proces trwa zaledwie kilka minut.

Historia ubezpieczenia i ewentualnych szkód likwidowanych z OC brana jest pod uwagę przez towarzystwa przy kalkulacji ceny za tę polisę. Nic więc dziwnego, że kierowcy są żywo zainteresowani tymi informacjami.

Od kilku dni właściciele pojazdów, którzy chcą pobrać z Portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego swoją historię ubezpieczenia, mogą to zrobić online. Nie jest już konieczne przesyłanie skanu dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości. Obecnie kierowca zakłada indywidualne konto na portalu i wprowadza dane z dokumentu, a system w zaledwie kilka chwil je weryfikuje. Dzięki temu cały proces odbywa się znacznie szybciej niż dotychczas. Pobranie własnej historii OC z bazy UFG jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych w kraju.

Wśród kierowców, którzy pytają bazę UFG o własną historię ubezpieczenia, przeważają mężczyźni. Co ciekawe, blisko połowa wszystkich zainteresowanych to trzydziestokilkuletni mężczyźni. W podziale na regiony, najwięcej właścicieli pojazdów sprawdzających swoją historię OC odnotowano w województwie dolnośląskim i zachodniopomorskim – czyli tam, gdzie ceny polis OC są statystycznie najwyższe. Kolejne zaś są mazowieckie i śląskie – regiony o największej liczbie zarejestrowanych pojazdów.

Jak podaje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, łącznie w ubiegłym roku kierowcy zadali 48 tys. zapytań o swoją historię ubezpieczenia, natomiast przez pierwsze pięć miesięcy 2017 r. już ponad 30 tys.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę