Historia OC dostępna online

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 26.06.2017, w kategorii:

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wprowadził kolejne ułatwienia dla kierowców, którzy są zainteresowani historią swojego ubezpieczenia OC. Opcja sprawdzenia danych jest już dostępna online, a dzięki ułatwieniom dotyczącym weryfikacji tożsamości, cały proces trwa zaledwie kilka minut.

Historia ubezpieczenia i ewentualnych szkód likwidowanych z OC brana jest pod uwagę przez towarzystwa przy kalkulacji ceny za tę polisę. Nic więc dziwnego, że kierowcy są żywo zainteresowani tymi informacjami.

Od kilku dni właściciele pojazdów, którzy chcą pobrać z Portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego swoją historię ubezpieczenia, mogą to zrobić online. Nie jest już konieczne przesyłanie skanu dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości. Obecnie kierowca zakłada indywidualne konto na portalu i wprowadza dane z dokumentu, a system w zaledwie kilka chwil je weryfikuje. Dzięki temu cały proces odbywa się znacznie szybciej niż dotychczas. Pobranie własnej historii OC z bazy UFG jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych w kraju.

Wśród kierowców, którzy pytają bazę UFG o własną historię ubezpieczenia, przeważają mężczyźni. Co ciekawe, blisko połowa wszystkich zainteresowanych to trzydziestokilkuletni mężczyźni. W podziale na regiony, najwięcej właścicieli pojazdów sprawdzających swoją historię OC odnotowano w województwie dolnośląskim i zachodniopomorskim – czyli tam, gdzie ceny polis OC są statystycznie najwyższe. Kolejne zaś są mazowieckie i śląskie – regiony o największej liczbie zarejestrowanych pojazdów.

Jak podaje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, łącznie w ubiegłym roku kierowcy zadali 48 tys. zapytań o swoją historię ubezpieczenia, natomiast przez pierwsze pięć miesięcy 2017 r. już ponad 30 tys.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Jaką ochronę na wypadek poważnej choroby zapewnić może ubezpieczenie?

Jaką ochronę na wypadek poważnej choroby zapewnić może ubezpieczenie?

Czy warto wykupić ubezpieczenie telefonu?

Czy warto wykupić ubezpieczenie telefonu?

Sprawozdanie Rzecznika Ubezpieczonych za rok 2014

Sprawozdanie Rzecznika Ubezpieczonych za rok 2014