Już ponad 1,7 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 28.03.2017, w kategorii:

Rośnie sprzedaż prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Po III kwartale 2016 roku posiadało je już ok. 1,76 mln Polaków – podaje Polska Izba Ubezpieczeń. Bezpośredni wpływ na wzrost zainteresowania polisami zdrowotnymi ma sytuacja w publicznej służbie zdrowia i budzący kontrowersje projekt ustawy o systemie finansowania szpitali.

Z opublikowanych niedawno przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) danych dowiadujemy się, że po III kwartale 2016 roku liczba Polaków posiadających ubezpieczenie zdrowotne zwiększyła się o 28%. Natomiast o przeszło 40% wzrosła liczba osób, które prywatne polis kupuje samodzielnie, bez pośrednictwa zakładu pracy. Co więcej, dane PIU pokazują także, że dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wciąż są najczęściej wybieranym pozapłacowym świadczeniem dla pracowników. Ponad 1,4 mln wszystkich polis zdrowotnych to umowy grupowe, zazwyczaj zawierane przez pracodawców na rzecz pracowników.

Dorota M. Fal, pełniąca funkcję doradcy zarządu ds. ubezpieczeń zdrowotnych PIU, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes wyjaśnia, że rosnąca liczba kupujących ubezpieczenia zdrowotne świadczy o coraz większej świadomości Polaków. I dodaje, że wzrost zainteresowania tymi produktami ma związek z coraz trudniejszą sytuacją publicznej służby zdrowia oraz poczuciem niepewności w zakresie opieki zdrowotnej i ewentualnej pomocy w chorobie.

Zdaniem Fal zainteresowanie prywatną opieką medyczną potęguje również obecna sytuacja publicznej służby zdrowia i budzący sprzeciw wielu ekspertów projekt ustawy zmieniającej system finansowania szpitali.

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Za mało czasu na nowe wytyczne?

Za mało czasu na nowe wytyczne?

Grupa PZU: Prawie 6 mld zł zebranych składek

Grupa PZU: Prawie 6 mld zł zebranych składek

OC na motocykl tańsze niż na samochód. Dlaczego?

OC na motocykl tańsze niż na samochód. Dlaczego?