Aktualności28 marca 2017

Już ponad 1,7 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Rośnie sprzedaż prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Po III kwartale 2016 roku posiadało je już ok. 1,76 mln Polaków – podaje Polska Izba Ubezpieczeń. Bezpośredni wpływ na wzrost zainteresowania polisami zdrowotnymi ma sytuacja w publicznej służbie zdrowia i budzący kontrowersje projekt ustawy o systemie finansowania szpitali.

Z opublikowanych niedawno przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) danych dowiadujemy się, że po III kwartale 2016 roku liczba Polaków posiadających ubezpieczenie zdrowotne zwiększyła się o 28%. Natomiast o przeszło 40% wzrosła liczba osób, które prywatne polis kupuje samodzielnie, bez pośrednictwa zakładu pracy. Co więcej, dane PIU pokazują także, że dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wciąż są najczęściej wybieranym pozapłacowym świadczeniem dla pracowników. Ponad 1,4 mln wszystkich polis zdrowotnych to umowy grupowe, zazwyczaj zawierane przez pracodawców na rzecz pracowników.

Dorota M. Fal, pełniąca funkcję doradcy zarządu ds. ubezpieczeń zdrowotnych PIU, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes wyjaśnia, że rosnąca liczba kupujących ubezpieczenia zdrowotne świadczy o coraz większej świadomości Polaków. I dodaje, że wzrost zainteresowania tymi produktami ma związek z coraz trudniejszą sytuacją publicznej służby zdrowia oraz poczuciem niepewności w zakresie opieki zdrowotnej i ewentualnej pomocy w chorobie.

Zdaniem Fal zainteresowanie prywatną opieką medyczną potęguje również obecna sytuacja publicznej służby zdrowia i budzący sprzeciw wielu ekspertów projekt ustawy zmieniającej system finansowania szpitali.

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę