Mówi się w branży…

Admin Administrator Admin Administrator
Opublikowano: 30.08.2016, w kategorii:

Wbrew powszechnej opinii to nie zima, a lato jest najgroźniejszą porą roku dla kierowców. Najwięcej wypadków na drogach ma miejsce w okresie wakacyjnym. Statystyki ubezpieczycieli wskazują również, że jest to czas, w którym wyładowania atmosferyczne, ulewne deszcze i inne klęski żywiołowe są poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia, ale także mienia, w szczególności domów i mieszkań oraz znajdujących się w nich sprzętów. Mając to na uwadze w sierpniu postanowiliśmy zaprezentować kilka wypowiedzi dotyczących tematu szkód w ubezpieczeniach oraz możliwości dochodzenia odszkodowania przez poszkodowanych.

 

Christian Mumenthaler, prezes Swiss Re, tymi słowami komentuje ubezpieczeniowe konsekwencje klęsk żywiołowych, które miały miejsce w ostatnim kwartale:

To był pierwszy raz od kilku lat, kiedy widzieliśmy wiele większych strat z dużej liczby klęsk żywiołowych w jednym kwartale. Te wydarzenia przypominają nam jednak, dlaczego tu jesteśmy: aby wspierać naszych klientów po katastrofach, aby pomóc uczynić świat bardziej odpornym. Pierwsze sześć miesięcy pokazuje, że nasza szeroka wiedza ekspercka w zakresie ryzyka oraz relacje z naszymi klientami są kluczowe. Współpracując, możemy stworzyć mapę drogową dla wspólnego sukcesu, nawet w czasie próby.

Źródło: Dziennik Ubezpieczeniowy

 

Katarzyna Świsłowska, dyrektor Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym, opowiada o projekcie działań, jakie mogą podjąć ubezpieczyciele względem osób poszkodowanych:

Poważny wypadek dla osoby poszkodowanej oznacza nierzadko życiowy dramat. Dla ubezpieczyciela – zobowiązanie do wypłaty odszkodowania i renty przez długie lata. Te dwie perspektywy można do siebie zbliżyć, decydując się na zapewnienie poszkodowanym rehabilitacji. Ubezpieczyciel, który zainwestuje w zorganizowaną i efektywną opiekę, może zoptymalizować koszty i zyskać wizerunkowo.

Źródło: Dziennik Ubezpieczeniowy

 

Dzięki uchwale Sądu Najwyższego poszkodowani w wypadkach mogą wywalczyć pieniądze na prywatne leczenie. Tymi słowami Aleksander Daszewski, radca prawny w Biurze Rzecznika Finansowego, komentuje przywileje poszkodowanych wynikające z nowego prawa:

W praktyce oznacza to, że obowiązkiem poszkodowanego nadal będzie przedstawienie dokumentacji medycznej wraz ze wskazaniami co do dalszego procesu leczenia i rehabilitacji. Mając zalecenia lekarskie w tym zakresie, może zażądać na poczet tych kosztów odpowiedniej zaliczki od ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Dobrze by było, aby jednocześnie przedstawił informację o szacowanych kosztach takich zabiegów. Natomiast jeśli zostały one poniesione wcześniej lub zaliczki nie wystarczyły na ich pokrycie, poszkodowany powinien przedstawić faktury lub rachunki potwierdzające ich poniesienie.

Źródło: Motofakty

 

Michał Makarczyk, Dyrektor Zarządzający Likwidacją Szkód w Compensa TU SA Vienna Insurance Group, zwraca uwagę na szczególne okoliczności kolizji drogowej z obcokrajowcem:

Co prawda ryzyko stłuczki z zagranicznym kierowcą jest o wiele mniejsze niż z polskim, ale kolizja z osobą mówiącą w innym języku może być bardzo stresująca. Dlatego wiedza o tym, co i jak należy robić spowoduje, że sprawnie odnajdziemy się w takiej sytuacji i zminimalizujemy ryzyko ewentualnego błędu przy gromadzeniu informacji o szkodzie oraz staraniu się o odszkodowanie.

Źródło: Motofakty

 

Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań, podpowiada, jakich roszczeń można dochodzić z ubezpieczenia OC w razie wypadku drogowego:

Kierowcy powinni wiedzieć, że możemy dochodzić roszczeń z OC sprawcy, a nie tylko z polis, które my mamy wykupione. Te środki należą się nam na rehabilitację, na poprawę warunków zdrowotnych lub zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby.

Źródło: Witrualna Polska

 

Wypowiedź Anny Dyga, kierownika Zespołu Ubezpieczeń Majątkowych Klienta Indywidualnego w PZU, na temat przygotowanego wraz z Komendą Główną Policji poradnik „Spokojnie mieszkaj”:

Lektura poradnika »Spokojnie mieszkaj« zwraca uwagę na zdarzenia niezależne od nas, które w jednej chwili mogą zniszczyć cały nasz dobytek. Znajdziemy w nim informacje, co nam zagraża, jak się od tego uchronić, jakich błędów unikać przy zawieraniu umowy oraz jakie korzyści daje polisa mieszkaniowa oprócz tradycyjnego ubezpieczenia majątku. Rozprawiamy się też z mitem wysokiej ceny ubezpieczenia.

Źródło: PZU

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Prezydent podpisał ustawę regulującą rynek ubezpieczeń

Prezydent podpisał ustawę regulującą rynek ubezpieczeń

sierpień 2015

sierpień 2015

Doświadczenie vs. prawo, czyli po co wozić „świstek” OC

Doświadczenie vs. prawo, czyli po co wozić „świstek” OC