Rzeczpospolita: Polscy turyści coraz lepiej chronieni

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 19.02.2018, w kategorii:

Z raportu „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków wynika, że 4,2 mln rodaków wyjechało w 2017 r. na wakacje za granicę. Polscy turyści coraz częściej kupują polisy turystyczne z zakresem adekwatnym do planowanych aktywności oraz sumami ubezpieczenia pozwalającymi na pokrycie wszystkich kosztów w razie zaistnienia szkody – podała „Rzeczpospolita”.

Ubezpieczyciele (m.in. AXA, UNIQA) notują znaczący wzrost zainteresowania polisami turystycznymi. Według zakładów ubezpieczeń turyści zawierają umowy z limitami kosztów leczenia na coraz wyższym poziomie. Obecnie to już 50 do 100 tys. euro (a nawet bez limitu), a nie 10-20 tys. jak jeszcze niedawno.

To skutek nie tylko częstszych wyjazdów zagranicznych wynikających z rosnącej zamożności, ale też coraz większej świadomości ubezpieczeniowej. Na jej poziom wpływa nagłaśnianie zdarzeń o osobach, które wskutek braku ochrony musiały ponieść gigantyczne koszty leczenia i transportu.

Przykładowo, aż 800 tys. zł wyniósł w 2015 r. koszt leczenia i transportu turysty, który zasłabł na wakacjach w USA podczas kąpieli w oceanie. Polacy wyciągają wnioski z takich zdarzeń i coraz bardziej świadomie kupują polisy turystyczne z sumami ubezpieczenia, które pozwolą na rekompensatę szkód w razie wypadku albo choroby w czasie wyjazdu.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ping An – najcenniejszą marką ubezpieczeniową na świece

Ping An – najcenniejszą marką ubezpieczeniową na świece

Aviva podsumowała ubiegły rok

Aviva podsumowała ubiegły rok

Superpolisa wspiera sport

Superpolisa wspiera sport