Rzeczpospolita: Polscy turyści coraz lepiej chronieni

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 19.02.2018, w kategorii:

Z raportu „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków wynika, że 4,2 mln rodaków wyjechało w 2017 r. na wakacje za granicę. Polscy turyści coraz częściej kupują polisy turystyczne z zakresem adekwatnym do planowanych aktywności oraz sumami ubezpieczenia pozwalającymi na pokrycie wszystkich kosztów w razie zaistnienia szkody – podała „Rzeczpospolita”.

Ubezpieczyciele (m.in. AXA, UNIQA) notują znaczący wzrost zainteresowania polisami turystycznymi. Według zakładów ubezpieczeń turyści zawierają umowy z limitami kosztów leczenia na coraz wyższym poziomie. Obecnie to już 50 do 100 tys. euro (a nawet bez limitu), a nie 10-20 tys. jak jeszcze niedawno.

To skutek nie tylko częstszych wyjazdów zagranicznych wynikających z rosnącej zamożności, ale też coraz większej świadomości ubezpieczeniowej. Na jej poziom wpływa nagłaśnianie zdarzeń o osobach, które wskutek braku ochrony musiały ponieść gigantyczne koszty leczenia i transportu.

Przykładowo, aż 800 tys. zł wyniósł w 2015 r. koszt leczenia i transportu turysty, który zasłabł na wakacjach w USA podczas kąpieli w oceanie. Polacy wyciągają wnioski z takich zdarzeń i coraz bardziej świadomie kupują polisy turystyczne z sumami ubezpieczenia, które pozwolą na rekompensatę szkód w razie wypadku albo choroby w czasie wyjazdu.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Czy odszkodowanie może zależeć od wieku?

Czy odszkodowanie może zależeć od wieku?

Ubezpieczyciele zapłacą za prywatne leczenie

Ubezpieczyciele zapłacą za prywatne leczenie

Media o nas – lipiec 2017

Media o nas – lipiec 2017