Aktualności19 lutego 2018

Rzeczpospolita: Polscy turyści coraz lepiej chronieni

Z raportu “Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków wynika, że 4,2 mln rodaków wyjechało w 2017 r. na wakacje za granicę. Polscy turyści coraz częściej kupują polisy turystyczne z zakresem adekwatnym do planowanych aktywności oraz sumami ubezpieczenia pozwalającymi na pokrycie wszystkich kosztów w razie zaistnienia szkody – podała „Rzeczpospolita”.

Ubezpieczyciele (m.in. AXA, UNIQA) notują znaczący wzrost zainteresowania polisami turystycznymi. Według zakładów ubezpieczeń turyści zawierają umowy z limitami kosztów leczenia na coraz wyższym poziomie. Obecnie to już 50 do 100 tys. euro (a nawet bez limitu), a nie 10-20 tys. jak jeszcze niedawno.

To skutek nie tylko częstszych wyjazdów zagranicznych wynikających z rosnącej zamożności, ale też coraz większej świadomości ubezpieczeniowej. Na jej poziom wpływa nagłaśnianie zdarzeń o osobach, które wskutek braku ochrony musiały ponieść gigantyczne koszty leczenia i transportu.

Przykładowo, aż 800 tys. zł wyniósł w 2015 r. koszt leczenia i transportu turysty, który zasłabł na wakacjach w USA podczas kąpieli w oceanie. Polacy wyciągają wnioski z takich zdarzeń i coraz bardziej świadomie kupują polisy turystyczne z sumami ubezpieczenia, które pozwolą na rekompensatę szkód w razie wypadku albo choroby w czasie wyjazdu.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy