Blog Ubezpieczeniowy25 listopada 2015

Jakie dodatkowe ubezpieczenie warto mieć?

            Polacy coraz bardziej uświadamiają sobie zagrożenia jakie niesie ze sobą dzisiejszy świat i postanawiają zapewnić sobie odpowiednią ochronę. Coraz częściej szukamy polis ubezpieczeniowych na wypadek choroby lub zamachów terrorystycznych, co nie dziwi patrząc na obecną sytuację w Europie i na świecie. Pojawia się również wiele nowych ofert ubezpieczeniowych, które zdążyły już rozwinąć się w krajach zachodnich.

            Nasza świadomość coraz bardziej wzrasta, wobec czego ubezpieczyciele starają się dopasować polisy do wielu nowych potrzeb. Jest tutaj również pewien czynnik psychologiczny, gdyż poniekąd staramy się zbliżyć poziomem życia do zachodnich społeczeństw i bardzo często robimy to kosztem delikatnego zadłużenia rodziny. Niestety nadal panuje bardzo niska świadomość w kwestii emerytur, a raczej ich wysokości. Przekłada się na to na dosyć małe zainteresowanie polisami, które mogą pomóc w gromadzeniu pieniędzy na zaawansowane lata naszego życia. Nadal bardzo mało osób posiada ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych, gdyż liczą w takich wypadkach na pomoc od państwa lub co gorsza – żyją w przekonaniu, że ich to nie dotyczy i taka sytuacja nie będzie mieć miejsca.

            Dużo lepiej wypadamy w kwestiach zdrowotnych, o które zdecydowanie się troszczymy. Coraz więcej osób jest zainteresowanych różnymi polisami zdrowotnymi, które nie koniecznie stanowią alternatywę dla świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia – ubezpieczamy się na wypadek nowotworu, zawału lub udaru. Widać doskonale, że świadomość w tych kwestiach bardzo urosła przez ostatnie lata, co jest z pewnością powodem do dumy.

            Obecna sytuacja geopolityczna sprawia, że Polacy zaczęli obawiać się terrorystów, którzy są aktualnie jedynym z największych problemów dla świata. Prawdopodobnie wszystko zaczęło się od ataków, które miały miejsce w stolicy Francji. To właśnie wtedy otworzyły się nam oczy i poznaliśmy, że zagrożenie faktycznie jest realne i od dawna znajduje się również w Europie. Wobec tego, ubezpieczenie na życie jest kolejną polisą, która zyskała dużą popularność w ostatnim czasie.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 5 listopada 2015

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 30 grudnia 2019

CO SIĘ ZMIENI W UBEZPIECZENIACH W 2020 ROKU?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy