Za nami rok udanej współpracy z Teatrem 6. Piętro !

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 14.06.2018, w kategorii:

Drodzy Państwo! 

Świętujemy ponad rok owocnej współpracy między nami. To wiele dni i jeszcze więcej wyjątkowych wydarzeń, które zaistniały w przestrzeni teatralnej, odkąd objęliśmy mecenatem  Teatr 6. Piętro.

W tym czasie na deskach teatru odbyło się 271 spektakli i koncertów, na których teatr gościł 106393 widzów.

– W ramach naszej współpracy wspieramy to kierowane przez Michała Żebrowskiego
i Eugeniusza Korina miejsce kultury w stałym rozwoju, opartym o jak najwyższy poziom artystyczny spektakli. To ważna dla nas kooperajca i wierzymy, że tysiące widzów odwiedzających teatr będą miały okazję podziwiać w najbliższym czasie mnóstwo fenomenalnych spektakli
– powiedział Andrzej Wasilewski, jeden z głównych akcjonariuszy spółki MAK Investments S.A., spółki holdingowej kontrolującej grupę podmiotów ubezpieczeniowych działających jako Grupa MAK.

W zeszłym roku premierę w Teatrze 6.piętro miała ponadczasowa arcykomedia
w wyśmienitej obsadzie. Klasyka literatury, czyli „Ożenek” Gogola – bo o nim mowa – to „niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach”, jak mawiał o nim sam autor. Widowisko, któremu tempo i wigor nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych, opowiada historię matrymonialnych perypetii Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej.  „Ożenek” to galeria bawiących do łez portretów kawalerów i panien, wciąż aktualnych tam, gdzie uczucie staje się przedmiotem handlowej transakcji. W spektaklu zobaczyć można m.in. Michała Żebrowskiego, Annę Dereszowską i Cezarego Pazurę.

Miniony rok obfitował także w wyjątkowe spotkania muzyczne, na deskach Teatru wystąpili: Zakopower, Kayah, Hanna Banaszak, Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem, Małgorzata Walewska i Gary Guthman, Jacek Poniedzielski, Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska, Ania Rusowicz, Koncert Waglewski Fisz Emade, Irena Santor, Młynarski plays Młynarski z Gabą Kulką.

Ogromną popularnością cieszyły się również spektakle muzyczne:

Palmerianki w Akademii Pana Kleksa, Święta z innej planety, Bromba w sieci.

4 grudnia w Teatrze 6.piętro odbyła się premiera sztuki „Niezwyciężony” wg tekstu Torbena Bettsa w reżyserii Eugeniusza Korina.

Wydarzenie swoją obecnością uświetniło wiele gwiazd sceny, przedstawiciele mediów oraz politycy, na czele z gościem honorowym, Prezydentem Lechem Wałęsą. „Niezwyciężony” to opowieść o ludziach, społeczeństwie, stereotypach, a także o stracie i jej wielowymiarowym kontekście w perspektywie spotkania dwóch par, które egzystują w różnych grupach społecznych. Połączenie czterech wyrazistych charakterów uruchamia całą lawinę trudnych do przewidzenia zdarzeń.

Dobra zabawa wcale nie wiąże się z koniecznością sięgania do klasyki, co udowodnili widzowie, nagradzając owacjami na stojąco niedawną premierę teatralnej wersji „Szkła kontaktowego”.

W czerwcu w Teatrze 6. piętro odbył się koncert Sławka Uniatowskiego, promujący jego debiutancki album „METAMORPHOSIS”.

– Dzieje się dużo. Cieszymy się, że nasza współpraca z Grupą MAK i Superpolisą przynosi takie efekty. Wsparcie planów repertuarowych przez naszego mecenasa motywuje nas do odpowiedzialnej i wytrwałej pracy na rzecz wyższego poziomu teatru. Dzięki temu trwający sezon jest bogatszy o nowe wrażenia – tak pierwszy rok udanej współpracy podsumował dyrektor teatru, Michał Żebrowski.  

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Jak przygotować auto na długą podróż?

Jak przygotować auto na długą podróż?

Bilans weekendu majowego na polskich drogach

Bilans weekendu majowego na polskich drogach

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu