PZU prezentuje plany działalności w ubezpieczeniach medycznych

Ubezpieczyciel planuje połączyć świadczenia finansowe z świadczeniami opieki medycznej

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 19.04.2016, w kategorii:

Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich dni w branży ubezpieczeniowej była prezentacja planów działalności PZU w obszarze zdrowotnym. Największy polski gracz na rynku ubezpieczeń planuje połączyć świadczenia finansowe z świadczeniami opieki medycznej. To kolejny krok PZU na drodze do rozbudowy obszaru opieki medycznej. Przypomnijmy, że wcześniej ubezpieczyciel swoim klientom zaproponował m.in. abonament medyczny – Program Zdrowie. Natomiast nowa oferta produktowa, jaka została ostatnio wprowadzona do portfela pakietu polis, ma być zabezpieczeniem na wypadek najcięższych chorób cywilizacyjnych „PZU Na Życie i Zdrowie”.

Ubezpieczenie „PZU Na Życie i Zdrowie” pozwoli zadbać o zdrowie w najtrudniejszych przypadkach medycznych. Pakiet składa się z dwóch produktów. Pierwszy, „PZU Pomoc od Serca”, to klasyczne ubezpieczenie finansowe na wypadek nawet 25 chorób. Drugi, „PZU Z Miłości do Zdrowia” to polisa od czterech najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych: nowotworów złośliwych, niezłośliwego guza mózgu, zawałów serca, udarów mózgu – tłumaczy Julita Czyżewska, członek zarządu PZU Zdrowie.

shutterstock_113054404Ubezpieczyciel stawia także na rozwój sieci placówek medycznych.

Choć zaprezentowane plany rozwoju lidera rynku ubezpieczeń wyróżniają się na tle innych firm, to zauważyć należy, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie ustaje w próbach pozyskania jak najwyższych przychodów z działalności w ubezpieczeniach zdrowotnych. Mimo tego, że segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie na razie jest tylko jedną z nisz polskiego rynku ubezpieczeń.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Celebryci zachęcają do zakupu ubezpieczenia

Celebryci zachęcają do zakupu ubezpieczenia

Od kiedy nie będzie trzeba wozić ze sobą dokumentów?

Od kiedy nie będzie trzeba wozić ze sobą dokumentów?

Mówi się w branży…

Mówi się w branży…