PZU prezentuje plany działalności w ubezpieczeniach medycznych

Ubezpieczyciel planuje połączyć świadczenia finansowe z świadczeniami opieki medycznej

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 19.04.2016, w kategorii:

Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich dni w branży ubezpieczeniowej była prezentacja planów działalności PZU w obszarze zdrowotnym. Największy polski gracz na rynku ubezpieczeń planuje połączyć świadczenia finansowe z świadczeniami opieki medycznej. To kolejny krok PZU na drodze do rozbudowy obszaru opieki medycznej. Przypomnijmy, że wcześniej ubezpieczyciel swoim klientom zaproponował m.in. abonament medyczny – Program Zdrowie. Natomiast nowa oferta produktowa, jaka została ostatnio wprowadzona do portfela pakietu polis, ma być zabezpieczeniem na wypadek najcięższych chorób cywilizacyjnych „PZU Na Życie i Zdrowie”.

Ubezpieczenie „PZU Na Życie i Zdrowie” pozwoli zadbać o zdrowie w najtrudniejszych przypadkach medycznych. Pakiet składa się z dwóch produktów. Pierwszy, „PZU Pomoc od Serca”, to klasyczne ubezpieczenie finansowe na wypadek nawet 25 chorób. Drugi, „PZU Z Miłości do Zdrowia” to polisa od czterech najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych: nowotworów złośliwych, niezłośliwego guza mózgu, zawałów serca, udarów mózgu – tłumaczy Julita Czyżewska, członek zarządu PZU Zdrowie.

shutterstock_113054404Ubezpieczyciel stawia także na rozwój sieci placówek medycznych.

Choć zaprezentowane plany rozwoju lidera rynku ubezpieczeń wyróżniają się na tle innych firm, to zauważyć należy, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie ustaje w próbach pozyskania jak najwyższych przychodów z działalności w ubezpieczeniach zdrowotnych. Mimo tego, że segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie na razie jest tylko jedną z nisz polskiego rynku ubezpieczeń.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

WypadekbezOC.eu – pomoc dla poszkodowanych w wypadkach bez OC za granicą

WypadekbezOC.eu – pomoc dla poszkodowanych w wypadkach bez OC za granicą

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń przyjęta przez Sejm

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń przyjęta przez Sejm

Co warto wiedzieć o szkodach komunikacyjnych?

Co warto wiedzieć o szkodach komunikacyjnych?