Aktualności19 kwietnia 2016

PZU prezentuje plany działalności w ubezpieczeniach medycznych

Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich dni w branży ubezpieczeniowej była prezentacja planów działalności PZU w obszarze zdrowotnym. Największy polski gracz na rynku ubezpieczeń planuje połączyć świadczenia finansowe z świadczeniami opieki medycznej. To kolejny krok PZU na drodze do rozbudowy obszaru opieki medycznej. Przypomnijmy, że wcześniej ubezpieczyciel swoim klientom zaproponował m.in. abonament medyczny – Program Zdrowie. Natomiast nowa oferta produktowa, jaka została ostatnio wprowadzona do portfela pakietu polis, ma być zabezpieczeniem na wypadek najcięższych chorób cywilizacyjnych „PZU Na Życie i Zdrowie”.

Ubezpieczenie „PZU Na Życie i Zdrowie” pozwoli zadbać o zdrowie w najtrudniejszych przypadkach medycznych. Pakiet składa się z dwóch produktów. Pierwszy, „PZU Pomoc od Serca”, to klasyczne ubezpieczenie finansowe na wypadek nawet 25 chorób. Drugi, „PZU Z Miłości do Zdrowia” to polisa od czterech najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych: nowotworów złośliwych, niezłośliwego guza mózgu, zawałów serca, udarów mózgu – tłumaczy Julita Czyżewska, członek zarządu PZU Zdrowie.

shutterstock_113054404Ubezpieczyciel stawia także na rozwój sieci placówek medycznych.

Choć zaprezentowane plany rozwoju lidera rynku ubezpieczeń wyróżniają się na tle innych firm, to zauważyć należy, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie ustaje w próbach pozyskania jak najwyższych przychodów z działalności w ubezpieczeniach zdrowotnych. Mimo tego, że segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie na razie jest tylko jedną z nisz polskiego rynku ubezpieczeń.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 22 kwietnia 2018

Media o nas – kwiecień 2018

Czytaj dalej
Aktualności 30 czerwca 2016

Brexit bez wpływu na polisy OC

Czytaj dalej
Aktualności 9 czerwca 2015

Ubezpieczenie domu

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę