Wzrosła składka w komunikacyjnym OC

Przychody ze składek obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wynosiły ponad 87 milionów złotych!

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 15.12.2015, w kategorii:

Po raz pierwszy od wielu kwartałów wzrosły przychody ubezpieczycieli z polis OC, jak wynika ze sprawozdania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Z informacji udostępnionych przez UFG czytamy, że wzrost dochodów towarzystw wiązał się nie tylko z wzrostem stawek w ubezpieczeniach OC, ale również z wyraźnym wzrostem sprzedaży tych polis.

 

Na koniec września 2015 roku przychody ze składek obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wynosiły ponad 87 milionów złotych, co jest kwotą o ponad 2 miliony wyższą niż tą osiągniętą w analogicznym okres czasu w roku ubiegłym.

 

UFG w swoim sprawozdaniu podaje towarzystwa, które poprawiły swoje wyniki względem OC, wobec roku poprzedniego. Wśród tych firm są ubezpieczyciele tacy jak PZU SA, Link4, Allianz i Warta.

 

Rewolucja w OC rozpocznie się w kwietniuFundusz zanotował również wzrost wpływów z opłat za niespełnienie obowiązku posiadania ubezpieczenia OC. Łącznie, przychody z tego tytułu, wyniosły blisko 104 miliony złotych, co stanowiło kwotę o 31% wyższą niż w roku 2014.

 

Całość sprawozdania dostępna jest na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Liczba ataków terrorystyczny rośnie

Liczba ataków terrorystyczny rośnie

Jakie mogą być konsekwencje za brak OC?

Jakie mogą być konsekwencje za brak OC?

Zaostrza się walka ubezpieczycieli

Zaostrza się walka ubezpieczycieli