Wzrosła składka w komunikacyjnym OC

Przychody ze składek obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wynosiły ponad 87 milionów złotych!

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 15.12.2015, w kategorii:

Po raz pierwszy od wielu kwartałów wzrosły przychody ubezpieczycieli z polis OC, jak wynika ze sprawozdania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Z informacji udostępnionych przez UFG czytamy, że wzrost dochodów towarzystw wiązał się nie tylko z wzrostem stawek w ubezpieczeniach OC, ale również z wyraźnym wzrostem sprzedaży tych polis.

 

Na koniec września 2015 roku przychody ze składek obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wynosiły ponad 87 milionów złotych, co jest kwotą o ponad 2 miliony wyższą niż tą osiągniętą w analogicznym okres czasu w roku ubiegłym.

 

UFG w swoim sprawozdaniu podaje towarzystwa, które poprawiły swoje wyniki względem OC, wobec roku poprzedniego. Wśród tych firm są ubezpieczyciele tacy jak PZU SA, Link4, Allianz i Warta.

 

Rewolucja w OC rozpocznie się w kwietniuFundusz zanotował również wzrost wpływów z opłat za niespełnienie obowiązku posiadania ubezpieczenia OC. Łącznie, przychody z tego tytułu, wyniosły blisko 104 miliony złotych, co stanowiło kwotę o 31% wyższą niż w roku 2014.

 

Całość sprawozdania dostępna jest na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Media o nas – maj 2018

Media o nas – maj 2018

Wsparcie dla schroniska dla zwierząt

Wsparcie dla schroniska dla zwierząt

Gothaer TU przejęte przez Vienna Insurance Group (VIG)

Gothaer TU przejęte przez Vienna Insurance Group (VIG)