Aktualności15 grudnia 2015

Wzrosła składka w komunikacyjnym OC

Po raz pierwszy od wielu kwartałów wzrosły przychody ubezpieczycieli z polis OC, jak wynika ze sprawozdania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Z informacji udostępnionych przez UFG czytamy, że wzrost dochodów towarzystw wiązał się nie tylko z wzrostem stawek w ubezpieczeniach OC, ale również z wyraźnym wzrostem sprzedaży tych polis.

 

Na koniec września 2015 roku przychody ze składek obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wynosiły ponad 87 milionów złotych, co jest kwotą o ponad 2 miliony wyższą niż tą osiągniętą w analogicznym okres czasu w roku ubiegłym.

 

UFG w swoim sprawozdaniu podaje towarzystwa, które poprawiły swoje wyniki względem OC, wobec roku poprzedniego. Wśród tych firm są ubezpieczyciele tacy jak PZU SA, Link4, Allianz i Warta.

 

Rewolucja w OC rozpocznie się w kwietniuFundusz zanotował również wzrost wpływów z opłat za niespełnienie obowiązku posiadania ubezpieczenia OC. Łącznie, przychody z tego tytułu, wyniosły blisko 104 miliony złotych, co stanowiło kwotę o 31% wyższą niż w roku 2014.

 

Całość sprawozdania dostępna jest na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 16 maja 2017

Za mandat zapłacimy kartą

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy