Teatr 6. piętro: premiera spektaklu „Niezwyciężony”

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 21.12.2017, w kategorii:

W sobotę (2 grudnia) w Warszawie w Teatrze 6. piętro odbyła się prapremiera sztuki Torbena Bettsa pt. „Niezwyciężony”. Przypomnijmy, że Grupa MAK i Superpolisa Ubezpieczenia mają przyjemność być Mecenasem Teatru. W ramach naszej współpracy wspieramy to kierowane przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina miejsce kultury w stałym rozwoju, opartym o jak najwyższy poziom artystyczny spektakli.

Grudniową prapremierę swoją obecnością uświetniło wiele gwiazd sceny, przedstawiciele mediów oraz politycy, na czele z Prezydentem Lechem Wałęsą, który był gościem honorowym bardzo ciepło przyjętej przez publiczność i krytyków premiery.

„Niezwyciężony” to historia spotkania dwóch par z zupełnie odmiennych grup społecznych. Emily (Agnieszka Grochowska) i Oliver (Bartłomiej Topa) oraz Alan (Szymon Bobrowski) i Dawn (Aleksandra Popławska) to sąsiedzi, których pozornie łączy tylko miejsce zamieszkania. Połączenie czterech wyrazistych charakterów uruchamia całą lawinę trudnych do przewidzenia zdarzeń.

Emocjonalny rollercoaster

Przewrotne widowisko przechodzi drogę od lekkiej i przyjemnej parodii klasy średniej do dramatu, w którym rzeczy okazują się innymi, niż myślimy. Jedno i drugie łączy się w przejmująco prawdziwym obrazie zagubienia współczesnego nam świata. Spektakl stawia kilka ważnych pytań – m.in. o to, czy potrafimy jeszcze ze sobą rozmawiać ponad podziałami.

Już sama nazwa przedstawienia okazuje się być niezwykle zręcznym połączeniem dwóch zjawisk pochodzących z różnych światów – tytułowy „Niezwyciężony” to legendarny brytyjski lotniskowiec („HMS Invincible”), walczący w wielu bitwach końca XX wieku, a jednocześnie… rudy kot z sąsiedztwa. Lotniskowiec Jej Królewskiej Mości i kot, który zawdzięcza mu swoją ksywkę, na zawsze zmienią losy bohaterów sztuki.

Bartłomiej Topa określił spektakl mianem fenomenalnie napisanego, wywołującego skrajne emocje rollercoastera. „Niezwyciężony” wywarł ogromne wrażenie na publiczności, która nagrodziła grę aktorów owacją na stojąco.

Spektakl reżyseruje Eugeniusz Korin, współzałożyciel i jeden z dyrektorów Teatru, twórca ponad sześćdziesięciu spektakli dramatycznych, komedii i spektakli muzycznych na polskich i międzynarodowych scenach. Po znakomicie przyjętych inscenizacjach klasyki dawnej i współczesnej komedii na scenie Teatru 6.piętro jako pierwszy polski reżyser sięgnął po twórczość Bettsa, nazywając go “Czechowem XXI wieku”.

Cieszymy się, że nasza współpraca z Teatrem przynosi tak emocjonujące efekty. Jak powiedział Michał Żebrowski: – Wsparcie naszych planów repertuarowych przez naszego Mecenasa motywuje nas do odpowiedzialnej i wytrwałej pracy na rzecz wyższego poziomu teatru. Przed nami kolejny ekscytujący sezon teatralny! Zapraszamy już dzisiaj.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Kolizja w noworoczny weekend. Co robić?

Kolizja w noworoczny weekend. Co robić?

W Łodzi OC droższe o 77 proc. niż w regionie – Dziennik Łódzki

W Łodzi OC droższe o 77 proc. niż w regionie – Dziennik Łódzki

„Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zdobywa kolejną nagrodę

„Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zdobywa kolejną nagrodę