Aktualności13 maja 2019

Rząd przyjął nowelę ustawy o PPK

7 maja Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Ważną zmianą jest zniesienie limitu 30-krotności podstawy wpłat w PPK oraz uproszczenie systemu.

Projekt przewiduje rozszerzenie katalogu osób zatrudnionych (w rozumieniu ustawy o PPK) o osoby przebywające na urlopach wychowawczych lub pobierające zasiłek macierzyński albo zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego. Podmioty zatrudniające nie będą musiały dzięki temu zawierać umów o prowadzenie PPK w różnych terminach w związku z powrotem poszczególnych osób do pracy z urlopów macierzyńskich.

W celu zapewnienia efektywności dokonywanych inwestycji wprowadzono dodatkowy warunek pobierania przez podmioty zarządzające PPK wynagrodzenia za osiągnięty wynik w postaci konieczności osiągnięcia stopy zwrotu przez fundusz inwestycyjny, fundusz emerytalny lub subfundusz na poziomie nie niższym niż 75% najwyższych stóp zwrotu w ramach funduszy tej samej zdefiniowanej daty.

Nowe rozwiązania mają wejść w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 27 września 2019

Media o nas – wrzesień 2019

Czytaj dalej
Aktualności 1 lutego 2015

styczeń 2015

Czytaj dalej
Aktualności 22 lipca 2019

Bezpieczne wakacje z PZU

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę