Aktualności26 października 2016

Ubezpieczenia komunikacyjne znacznie droższe nić rok temu

W dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej znajdziecie artykuł Mateusz Pawlaka zatytułowany „Nawet pięć razy więcej za polisę dla kierowcy”. To kolejna już analiza cen ubezpieczeń, którą przygotowaliśmy wspólnie z gazetą. Jak się okazuje, w ujęciu rocznym ceny OC wzrosły nawet o 120%. Natomiast za ubezpieczenie AC obecnie można zapłacić niemal 500% więcej niż rok temu.

Na zlecenie Rzeczpospolitej przygotowaliśmy kalkulacje cen ubezpieczeń dla dokładnie takich samych aut i profili kierowców, jakie liczyliśmy również w ubiegłym roku. Przykładowy kierowca kolejny rok z rzędu najtańsze OC dla skody octavii kupi w Lublinie. Jednak w tym roku zapłacić będzie musiał 60% więcej.

Wzrost cen zaobserwowaliśmy także w przypadku AC. Najtańszą polisę autocasco kierowca z przykładu również mógł nabyć w Lublinie, lecz dziś stawka jest przeszło 50% wyższa niż w roku ubiegłym.

W niektórych przypadkach wzrost cen jest szokujący, bowiem sięga blisko 500%. Skąd aż takie podwyżki? O ile jeszcze rok 2014 był czasem stosunkowo niskich cen OC, to już od początku ubiegłego roku obserwujemy systematyczne i dynamiczne podwyżki. Zanotowany w 2015 r. wzrostu cen nie przełożył się jednak na poprawę finansowej sytuacji w sektorze komunikacyjnym. Wynik techniczny wszystkich ubezpieczycieli osiągnął rekordowy poziom ponad miliarda złotych strat w samym tylko OC. W konsekwencji czego w pierwszym półroczu 2016 r. składki za obowiązkowe ubezpieczenie jeszcze wzrosły. Choć odnotowane podwyżki były już mniej dotkliwe dla kierowców.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę