Aktualności6 marca 2017

Skutki wandalizmu pod kontrolą

Jak podaje policja w 2016 roku w całej Polsce doszło do blisko 42,5 tys. aktów wandalizmu. To znaczy, że każdego dnia popełniano w kraju 116 przestępstw tego typu. Jak się okazuje, najlepszą ochroną przed skutkami działań wandali jest ubezpieczenie.

Jak podaje TU Compensa liczba aktów wandalizmu w rzeczywistości jest dużo wyższa niż wskazane 42,5 tys., jednak szkody, których wartość nie przekracza minimalnego wynagrodzenia traktowane są jako wykroczenia, a tymi zajmuje się straż miejska.

Pojęcie wandalizmu wśród ubezpieczycieli definiowane jest jako bezprawne, rozmyślne działanie osób trzecich prowadzące do dewastacji – zniszczenia lub uszkodzenia – objętego ochroną mienia. W zależności od rodzaju polisy ubezpieczeniowej przedmiotem ochrony jest mienie o innym charakterze. W ubezpieczeniu AC będzie to pojazd, w polisie mieszkaniowej – nieruchomość wraz z przynależącymi do niej elementami, a w ubezpieczeniu przedsiębiorstwa przedmiotem ochrony jest majątek związany z prowadzeniem firmy.

Jak wyjaśnił dyrektor Likwidacji Szkód w Compensa TU – Michał Makarczyk, istnieją zdarzenia, w przypadku których ubezpieczyciel wymaga potwierdzenia zgłoszenia sprawy na policję. Sporządzona w związku z tym notatka pozwala na zdefiniowanie przyczyny, a także zakresu szkody. Wandalizm jest jedną z kategorii takiego przestępstwa. Kontakt z odpowiednimi służbami jest więc bardzo istotny, jeśli poszkodowany chce skorzystać z ubezpieczenia i otrzymać odszkodowanie za zniszczoną własność.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 29 sierpnia 2018

Ubezpieczenie dla ucznia

Czytaj dalej
Aktualności 10 sierpnia 2017

Kup polisę na wakacyjny urlop

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy