Aktualności6 września 2017

Szkolne NNW – wybierz właściwą ochronę

Na pierwszym zebraniu, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, rodzice otrzymują od wychowawców sporo dokumentów do wypełnienia. Wśród nich jest deklaracja przystąpienia do grupowego ubezpieczenia NNW. Wciąż pokutuje przekonanie, że to ubezpieczenie jest obowiązkowe. Rodzice powinni mieć jednak świadomość, że nie muszą decydować się na zakup wariantu polisy przedstawionej przez szkołę. Równie dobrze mogą ubezpieczyć dziecko indywidualnie, samodzielnie wybierając zakres ochrony i sumy ubezpieczenia.

Eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń podpowiadają, że w interesie rodziców decydujących się na przystąpienie do proponowanego przez szkołę, grupowego ubezpieczenia NNW leży sprawdzenie zakresu ochrony oraz sumy ubezpieczenia. Jeszcze przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się również z zapisanymi w umowie wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Rodzice powinni pamiętać, że niezwykle istotna jest wysokość sumy ubezpieczenia. To od tej kwoty zależeć będzie wysokość odszkodowania. Ważne jest także dostosowanie zakresu ochrony do indywidualnych potrzeb. Na samodzielny zakup polisy warto zdecydować się, jeśli np. dziecko bierze udział w pozalekcyjnych, aktywnych zajęciach. W prawdzie szkolne NNW obowiązuje nie tylko na terenie placówki oświatowej, ale bardzo często spod ochrony wyłączone jest wyczynowe uprawianie sportu.

W ubezpieczeniach szkolnych sumy ubezpieczenia, czyli górny limit odpowiedzialności ubezpieczyciela, sięgają 10-20 tys. zł. Na wypłatę pełnej kwoty liczyć można jedynie przy największych nieszczęściach (np. trwałe kalectwo lub śmierć), przy mniej groźnych wypadkach odszkodowanie jest wielokrotnie niższe. Jeśli więc rodzicom zależy na wyższych świadczeniach, powinni zastanowić się nad indywidualnym ubezpieczeniem dla dziecka, którego zakres może być znacznie szerszy. 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 15 czerwca 2015

Nie dla Rzecznika Finansowego

Czytaj dalej
Aktualności 26 stycznia 2016

Standaryzacja zadośćuczynień

Czytaj dalej
Aktualności 14 kwietnia 2016

Ubezpieczenie domu od pożaru

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę