Aktualności30 listopada 2017

Mówi się w branży…

W tym miesiącu zerknęliśmy do przygotowywanych przez zakłady ubezpieczeń informacji prasowych. Co ciekawego mówili przedstawiciele działających na polskim rynku towarzystw?

Compensa podsumowała pracę swojej likwidacji szkód w okresie tegorocznych wichur. W porównaniu rok do roku ubezpieczyciel zanotował 37-procentowy wzrost sumy skierowanych do klientów odszkodowań – z 24,2 mln zł do 33,3 mln zł. Tak skomentował to Michał Makarczyk, dyrektor Departamentu Likwidacji Szkód tego ubezpieczyciela:

To efekt tego, że zarówno po sierpniowych nawałnicach, jak i po niedawnych orkanach odnotowywaliśmy wyraźnie zwiększoną liczbę szkód zgłaszanych nam przez klientów. Był to niekiedy nawet dwukrotny wzrost w porównaniu z przeciętną liczbą zgłoszeń w ciągu dnia. Aby zapewnić klientom skuteczną obsługę za każdym razem uruchamialiśmy działania, pozwalające na usprawnienie procesu likwidacji szkód.

Źródło: Compensa

 “Wiem, czym oddycham” to cykl działań społecznych, edukacyjnych i promocyjnych uruchomionych przez Avivę. Tak odniósł się do akcji prezes firmy, Andrzej Uszpolewicz:

Naszej roli nie chcemy ograniczać do wypłaty świadczeń. Stawiamy też na edukację i prewencję, wysuwając na pierwsze miejsce profilaktykę zdrowotną. Chcemy zwiększać wiedzę o tym, jaka jest skala zagrożenia smogiem, jak on szkodzi zdrowiu i co można zrobić, aby mu przeciwdziałać. Moment jest odpowiedni – według sondażu opublikowanego pod koniec października ponad 73% ankietowanych uznaje smog w Polsce za realne zagrożenie, a tylko 16% jest przeciwnego zdania

Źródło: Aviva

Andrzej Paduszyński, odpowiadający w Compensie za ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych, tymi słowami skomentował szacunki, że w ochroną objętych jest nawet 70 proc. nieruchomości w Polsce:

To dobry wynik, zwłaszcza że  polisa mieszkaniowa jest ubezpieczeniem dobrowolnym, więc wielu właścicieli nieruchomości ewentualną rezygnację z ochrony mogłoby argumentować brakiem obowiązku jej zakupu. Dzieje się tak coraz rzadziej, bo Polaków charakteryzuje rosnąca świadomość ubezpieczeniowa. W ubezpieczeniu widzą wsparcie po pożarze, kradzieży z włamaniem oraz w sytuacjach, o których jest obecnie wyjątkowo głośno – po zalaniu czy huraganie. Oczywiście obserwowany w ostatnim czasie boom mieszkaniowy także ma wpływ na zainteresowanie ochroną nieruchomości­

Źródło: Compensa                                                         

CarSharing to nowatorski program wynajmu 300 ekologicznych samochodów zastępczych na godziny dla warszawskich kierowców, którzy brali udział w stłuczce lub wypadku. Uruchomiła go ERGO Hestia razem z wypożyczalnią aut PANEK. Oto jak akcję komentuje Kazimierz Majdański, dyrektor zarządzający Biurem Likwidacji Szkód ERGO Hestii:

Zdecydowaliśmy się wypróbować to rozwiązanie z kilku powodów. Po pierwsze carsharing to trend, który już sprawdza się na świecie i pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy stanie się on powszednim rozwiązaniem w Polsce. ERGO Hestia znana jest z wyznaczania trendów, dlatego postanowiliśmy wypróbować kolejną nowość. Wierzę, że w ten sposób zrealizujemy potrzebę wielu osób, które dziś chcą wykorzystywać auto wtedy, gdy go rzeczywiście potrzebują.

Źródło: ERGO Hestia

Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie, skomentowała poszerzenie oferty ubezpieczeń zdrowotnych. PZU wprowadza do sprzedaży nowe, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, które można dokupić do popularnych polis majątkowych PZU Auto, PZU Dom i PZU Wojażer. W zależności od rodzaju polisy dodatkowej, dostęp do świadczeń zdrowotnych jest uruchamiany w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania:

Nieszczęśliwe wypadki, które skutkują problemami zdrowotnymi, mogą zdarzyć się wszędzie – w podróży, w domu, w samochodzie. Jako Grupa PZU znamy potrzeby zdrowotne klientów, dlatego stworzyliśmy ofertę będącą uzupełnieniem standardowych ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych i turystycznych. Szybki dostęp do konsultacji, diagnostyki i rehabilitacji znacznie zwiększa szanse na powrót do pełnej sprawności.  A w porównaniu do kosztu świadczeń zdrowotnych, które zapewniamy w ramach ubezpieczenia, składka jest bardzo niska.

Źródło: PZU

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 27 kwietnia 2017

kwiecień 2017

Czytaj dalej
Aktualności 30 listopada 2018

Ważny jest zakres ochrony

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę