Blog Ubezpieczeniowy27 listopada 2015

Jaki jest średni koszt autocasco?

            W Polsce średnia wysokość opłaty za autocasco wynosi 800 złotych, a przynajmniej tak wynika z badań, które zostały przeprowadzone przez specjalistów. Jest to kwota, za którą możemy ubezpieczyć pojazd na wypadek kradzieży i to bez własnego wkładu początkowego.

            Ubezpieczenie AC w naszym kraju nie jest obowiązkowe i nie jest również regulowane przez żadną ustawę lub normę prawną. Dzięki temu, polscy ubezpieczyciele mogą oferować bardzo różne rodzaje ochrony, którymi chcą objąć pojazdy swoich klientów. Tym samym, różnice w cenie AC mogą być bardzo różne i wynosić od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Jeżeli decydujemy się na zakup ubezpieczenia, to warto wcześniej dobrze zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju ochrony potrzebujemy, aby nie przepłacić. W tym celu dobrze będzie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU), zestawić ze sobą kilka ofert oraz udać się po pomoc do doradcy ubezpieczeniowego, który z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości.

            Przeprowadzono badanie, które miało na celu sprawdzić ochronę samego ubezpieczenia autocasto, jaką można otrzymać w kwocie 800 złotych. Do celów badawczych przyjęto 33-letniego kierowcę z Warszawy, który prawo jazdy posiada od dziesięciu lat. Ma on maksymalne zniżki i po raz pierwszy w życiu wykupuje taki rodzaj polisy. Ubezpieczanym pojazdem jest Volkswagen Golf V z 2007 roku, silnik benzynowy 1,6l. Samochód został kupiony w cenie 19 tysięcy złotych.

            Wyniki są zaskakujące. W towarzystwie Gothaer właściciel Golfa polisę AC kupi już za 648 złotych, Allianz zaoferuje 790 złotych a Warta zażąda kwoty nawet 1534 złotych. Dotyczy to sytuacji z wariantem kosztorysowym. Polega to na tym, że w przypadku powstania szkody pieniądze są wypłacane gotówkowo, a ich suma jest pomniejszona o wartość części zamiennych, które są niezbędne do naprawy pojazdu. Wariant serwisowy jest już o wiele droższy, lecz przewiduje naprawę na całkowicie nowych częściach. W Allianz taki pakiet kosztowałby już 1059 złotych, a najwięcej prawdopodobnie w Interrisk – około 2855 złotych. Jak widać, różnice w cenie są ogromne, ale różnią się one również opcjami, jakie klient dostaje w polisie. Jeszcze raz zachęcamy do uważnego zapoznawania się z polisami, aby później nie żałować wyboru złego ubezpieczenia.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 26 maja 2017

Smartphone zombies dostaną mandaty?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 13 lutego 2020

Miłość w czasach ubezpieczeń

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 31 sierpnia 2017

Sierpień pod znakiem nawałnic

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 25 października 2021

Finał II edycji Akademii SuperAgenta

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 17 stycznia 2020

Ferie: jak szaleć z głową?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę