Aviva: Zakup ubezpieczenia motywuje hipoteka

Agata Wrzosek Agata Wrzosek
Opublikowano: 06.11.2019, w kategorii:

Z doświadczeń agentów Avivy wynika, że osoby, które ubezpieczyły się na życie, biorąc kredyt na mieszkanie, bardzo często kontynuują polisę, gdy nie wymaga już tego bank. Hipoteka wyraźnie wpływa na zwiększenie świadomości i motywację do zakupu ubezpieczenia na zdrowie i życie.

Decydując się na kredyt hipoteczny, zazwyczaj jesteśmy zobowiązani do wykupienia polisy na życie, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla banku. Kredytobiorcy zazwyczaj w takiej sytuacji decydują się na zakup ubezpieczenia proponowanego przez bank. Te doświadczenia decydują o późniejszym, już dobrowolnym, zakupie polisy obejmującej ochroną życie i zdrowie oraz o dodatkowym ubezpieczaniu mieszkania.

Agenci Avivy zauważają, że hipoteka zwiększa świadomość klientów, którzy wraz z upływem czasu i spłaconych rat zastanawiają się, co by było, gdyby zachorowali lub ulegli poważnemu wypadkowi. Polisa zawarta przez bank zazwyczaj nie chroni ich w takich sytuacjach. Dlatego tak istotne jest ubezpieczenie od poważnych zachorowań i niezdolności do pracy. Zapewni ono środki na leczenia i spłatę zobowiązań w kryzysowej sytuacji.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Po 10 latach mężczyźni bardziej przekonani do directu

Po 10 latach mężczyźni bardziej przekonani do directu

Stawiamy na budowanie relacji z klientami

Stawiamy na budowanie relacji z klientami

PZU Wojażer zyskuje wersję górską

PZU Wojażer zyskuje wersję górską