Aktualności13 listopada 2015

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

W niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (The World Day of Remembrance for Road Traffic Victims). Idea tego dnia została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Ma on być wyrazem szacunku dla ofiar wypadków drogowych i wsparcia dla ich rodzin.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych jest obchodzony co roku w trzecią niedzielę listopada, przyświeca mu cel upamiętnienia milionów zabitych i rannych ofiar wypadków drogowych na całym świecie. Jest to czas solidarności z rodzinami poszkodowanych oraz okazania szacunku służbom uczestniczącym w akcjach ratowniczych, niejednokrotnie narażającym życie, by nieść pomoc.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że dziś na drogach wszystkich kontynentów ginie rocznie w wypadkach 1,2 miliona osób, a więc co 30 sekund ginie jedna osoba. Prognozy ekspertów są jeszcze bardziej niepokojące – do 2020 roku liczba śmiertelnych ofiar ruchu drogowego ma przekroczyć 2 miliony osób.

Tragedie te przychodzą nagle i niespodziewanie. Wielu, często młodych ludzi, traci życie w ułamku sekundy,  jeszcze więcej zostaje niepełnosprawnymi. I choć nie da się takich zdarzenia przewidzieć, warto się przed nim zabezpieczyć. Nieocenioną pomocą okazać się może odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. Poszkodowani w wypadku posiadający ubezpieczenie zdrowotne mogą skorzystać z szeregu konsultacji lekarskich, mają ułatwiony dostęp do wykonywania badań oraz rehabilitacji.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 2 września 2015

sierpień 2015

Czytaj dalej
Aktualności 18 sierpnia 2015

Ubezpieczenia dotarły do Poznania

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę