Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Do 2020 roku liczba śmiertelnych ofiar ruchu drogowego ma przekroczyć 2 miliony osób.

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 13.11.2015, w kategorii:

W niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (The World Day of Remembrance for Road Traffic Victims). Idea tego dnia została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Ma on być wyrazem szacunku dla ofiar wypadków drogowych i wsparcia dla ich rodzin.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych jest obchodzony co roku w trzecią niedzielę listopada, przyświeca mu cel upamiętnienia milionów zabitych i rannych ofiar wypadków drogowych na całym świecie. Jest to czas solidarności z rodzinami poszkodowanych oraz okazania szacunku służbom uczestniczącym w akcjach ratowniczych, niejednokrotnie narażającym życie, by nieść pomoc.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że dziś na drogach wszystkich kontynentów ginie rocznie w wypadkach 1,2 miliona osób, a więc co 30 sekund ginie jedna osoba. Prognozy ekspertów są jeszcze bardziej niepokojące – do 2020 roku liczba śmiertelnych ofiar ruchu drogowego ma przekroczyć 2 miliony osób.

Tragedie te przychodzą nagle i niespodziewanie. Wielu, często młodych ludzi, traci życie w ułamku sekundy,  jeszcze więcej zostaje niepełnosprawnymi. I choć nie da się takich zdarzenia przewidzieć, warto się przed nim zabezpieczyć. Nieocenioną pomocą okazać się może odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. Poszkodowani w wypadku posiadający ubezpieczenie zdrowotne mogą skorzystać z szeregu konsultacji lekarskich, mają ułatwiony dostęp do wykonywania badań oraz rehabilitacji.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Kierunek – multiagent” cz. II – Miesięcznik Ubezpieczeniowy

„Kierunek – multiagent” cz. II – Miesięcznik Ubezpieczeniowy

3 rzeczy, które musisz wiedzieć o swoim OC

3 rzeczy, które musisz wiedzieć o swoim OC

Uwaga! Wielki Konkurs!

Uwaga! Wielki Konkurs!