Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Do 2020 roku liczba śmiertelnych ofiar ruchu drogowego ma przekroczyć 2 miliony osób.

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 13.11.2015, w kategorii:

W niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (The World Day of Remembrance for Road Traffic Victims). Idea tego dnia została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Ma on być wyrazem szacunku dla ofiar wypadków drogowych i wsparcia dla ich rodzin.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych jest obchodzony co roku w trzecią niedzielę listopada, przyświeca mu cel upamiętnienia milionów zabitych i rannych ofiar wypadków drogowych na całym świecie. Jest to czas solidarności z rodzinami poszkodowanych oraz okazania szacunku służbom uczestniczącym w akcjach ratowniczych, niejednokrotnie narażającym życie, by nieść pomoc.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że dziś na drogach wszystkich kontynentów ginie rocznie w wypadkach 1,2 miliona osób, a więc co 30 sekund ginie jedna osoba. Prognozy ekspertów są jeszcze bardziej niepokojące – do 2020 roku liczba śmiertelnych ofiar ruchu drogowego ma przekroczyć 2 miliony osób.

Tragedie te przychodzą nagle i niespodziewanie. Wielu, często młodych ludzi, traci życie w ułamku sekundy,  jeszcze więcej zostaje niepełnosprawnymi. I choć nie da się takich zdarzenia przewidzieć, warto się przed nim zabezpieczyć. Nieocenioną pomocą okazać się może odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. Poszkodowani w wypadku posiadający ubezpieczenie zdrowotne mogą skorzystać z szeregu konsultacji lekarskich, mają ułatwiony dostęp do wykonywania badań oraz rehabilitacji.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

OC zaczęło się opłacać

OC zaczęło się opłacać

Rząd przyjął założenia noweli ubezpieczeniowej

Rząd przyjął założenia noweli ubezpieczeniowej

OC będzie jeszcze tańsze dzięki narzędziom telematycznym

OC będzie jeszcze tańsze dzięki narzędziom telematycznym