Strefa Agenta28 sierpnia 2020

Ubezpieczyciele zyskali otwarty dostęp do bazy danych CEP

UFG we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji zapewnił całemu rynkowi ubezpieczeń komunikacyjnych bezpłatny dostęp online i możliwość składania zapytań do bazy danych o pojazdach z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Pozwoli to ubezpieczycielom sprawdzać online dane pojazdów na dowolny wskazany przez siebie moment i weryfikować różne zdarzenia. Pierwszym towarzystwem, które otrzymało zgodę resortu na korzystanie z CEP, jest ERGO Hestia. W nadchodzących tygodniach dołączą do niej kolejne TU, sprzedające „komunikację”.

Co to w praktyce oznacza?

Towarzystwa, korzystając z pośrednictwa i bezpłatnego wsparcia UFG, będą mogły pozyskać istotne informacje na temat interesujących ich pojazdów. Dane te pozwolą im na lepsze dostosowanie składek ubezpieczeniowych do aktualnego ryzyka. Będzie można pozyskiwać m.in. informacje o odnotowanym właścicielu, ewentualnym nowym nabywcy, wycofaniu pojazdu z ruchu, jego kradzieży, odnalezieniu czy wyrejestrowaniu pojazdu.

Towarzystwa będą mogły też potwierdzać dane deklarowane przez klienta z danymi widniejącymi w CEP (np. deklaracja odnośnie stanu technicznego pojazdu czy stanu jego licznika) oraz pozyskiwać informacje o elektronicznym zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego, wszystkich właścicielach pojazdu czy skierowaniu przez policję na dodatkowe badania techniczne.

Będzie łatwiej, szybciej i sprawniej

Dzięki współpracy towarzystw z UFG rejestry publiczne realnie przyczynią się do usprawnienia procesów biznesowych. Szybkość i łatwość wymiany informacji na temat pojazdów i dotyczących ich zdarzeń przełoży się na jeszcze większą sprawność operacyjną zakładów w obszarze ubezpieczeń komunikacyjnych.

JN

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 20 grudnia 2018

Zdrowie coraz cenniejsze

Czytaj dalej
Strefa Agenta 24 września 2017

Mówi się w branży…

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy