Allianz: współdzielenie samochodu ubezpieczone

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 04.05.2018, w kategorii:

Allianz nawiązał partnerstwo z Drivy – brytyjską platformą współdzielenia pojazdów. Jest to część szerszej współpracy w sześciu krajach (Francji, Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Belgii i Wlk. Brytanii), mającej na celu zapewnienie ubezpieczenia użytkownikom Drivy.

Platforma Drivy jako operator usługi łączy kierowców, którzy potrzebują samochodu na krótko, z właścicielami pojazdów. To kierowcy, którzy chcą zarobić dodatkowe pieniądze w czasie, kiedy nie korzystają ze swojego samochodu. Partnerstwo Allianz i Drivy ma zagwarantować właścicielom i wynajmującym ubezpieczenie na czas wynajęcia pojazdu. Allianz zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową działającą na terenie Unii Europejskiej. Polisa daje również ochronę istniejącemu ubezpieczeniu właściciela samochodu i przysługującym mu zniżkom za bezszkodowość.

Jak powiedział Jonathan Dye, szef ubezpieczeń komunikacyjnych w Allianz Insurance, innowacyjne rozwiązania ubezpieczeniowe są potrzebne, aby wspierać ekonomię współdzielenia, a szycie na miarę ochrony ubezpieczeniowej jest jednym ze sposobów takiego działania. Za pośrednictwem Drivy 50 tys. samochodów w sześciu wyżej wymienionych krajach jest współdzielonych przez 1,8 mln użytkowników. Wszystkie samochody są objęte kompleksowym ubezpieczeniem z pakietem assistance drogowego, opracowanym przez Allianz i AA.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie

Segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie

Po 10 latach mężczyźni bardziej przekonani do directu

Po 10 latach mężczyźni bardziej przekonani do directu

„Jak dobrze kupić polisę OC i AC” – Dziennik Wschodni

„Jak dobrze kupić polisę OC i AC” – Dziennik Wschodni