Allianz: współdzielenie samochodu ubezpieczone

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 04.05.2018, w kategorii:

Allianz nawiązał partnerstwo z Drivy – brytyjską platformą współdzielenia pojazdów. Jest to część szerszej współpracy w sześciu krajach (Francji, Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Belgii i Wlk. Brytanii), mającej na celu zapewnienie ubezpieczenia użytkownikom Drivy.

Platforma Drivy jako operator usługi łączy kierowców, którzy potrzebują samochodu na krótko, z właścicielami pojazdów. To kierowcy, którzy chcą zarobić dodatkowe pieniądze w czasie, kiedy nie korzystają ze swojego samochodu. Partnerstwo Allianz i Drivy ma zagwarantować właścicielom i wynajmującym ubezpieczenie na czas wynajęcia pojazdu. Allianz zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową działającą na terenie Unii Europejskiej. Polisa daje również ochronę istniejącemu ubezpieczeniu właściciela samochodu i przysługującym mu zniżkom za bezszkodowość.

Jak powiedział Jonathan Dye, szef ubezpieczeń komunikacyjnych w Allianz Insurance, innowacyjne rozwiązania ubezpieczeniowe są potrzebne, aby wspierać ekonomię współdzielenia, a szycie na miarę ochrony ubezpieczeniowej jest jednym ze sposobów takiego działania. Za pośrednictwem Drivy 50 tys. samochodów w sześciu wyżej wymienionych krajach jest współdzielonych przez 1,8 mln użytkowników. Wszystkie samochody są objęte kompleksowym ubezpieczeniem z pakietem assistance drogowego, opracowanym przez Allianz i AA.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Na wakacje z dobrą polisą

Na wakacje z dobrą polisą

Polisa dla auta elektrycznego

Polisa dla auta elektrycznego

Eurotax i Info-Expert – jak się poruszać w dżungli modeli i wersji samochodów?

Eurotax i Info-Expert – jak się poruszać w dżungli modeli i wersji samochodów?