Aktualności27 września 2018

Compensa: Polisa uchroni przed konsekwencjami przepięć

Compensa TU przypomina, że odpowiednie ubezpieczenie chroni przed finansowymi konsekwencjami zniszczenia sprzętu wskutek przepięcia, czyli gwałtownej zmiany napięcia w sieci elektrycznej.

Eksperci ubezpieczyciela radzą, żeby kupując polisę dla nieruchomości przeczytać w ogólnych warunkach ubezpieczenia albo zapytać agenta, czy polisa, którą zamierzamy nabyć, zawiera ochronę przed przepięciami. To ryzyko mieści się zazwyczaj w kategorii objętych podstawową ochroną ubezpieczeniową tzw. zdarzeń losowych w przypadku ubezpieczenia od ryzyk nazwanych. Na pewno chroni przed nim ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk. W przypadku wystąpienia zdarzenia posiadana polisa zrekompensuje nam koszt naprawy bądź kupna nowych sprzętów.

Po zniszczeniu rzeczy wskutek przepięcia właściciele zniszczonej elektroniki może czasem dochodzić odszkodowania od dostawcy prądu, np. gdy do awarii dojdzie w wyniku problemów z transformatorem. Dostawca energii elektrycznej przejmie odpowiedzialność finansową tylko wtedy, gdy w umowie łączącej go z klientem nie znajdzie się wyłączenie jego odpowiedzialności. Zazwyczaj mówi ono, że właściciel nieruchomości ma obowiązek samemu zabezpieczyć sprzęt elektroniczny przed przepięciami. Jeśli w umowie znajduje się takie postanowienie, jedyną opcją pozwalającą uniknąć konieczności płacenia za szkodę z własnej kieszeni jest zawarte na własną rękę ubezpieczenie.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę