Aktualności29 czerwca 2020

Mówi się w branży…

Miniony miesiąc obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Sytuacje na rynku ubezpieczeń skomentowali: Franz Fuchs, dyrektor generalny VIG Polska, Łukasz Zoń, prezes SPBUiR, Małgorzata Kot, członek zarządu PZU Życie i Katarzyna Bem, członek zarządu Avivy.

  1. Franz Fuchs, dyrektor generalny VIG Polska skomentował rezygnację Pawła Ziemby, prezesa zarządu Vienna Life, oraz Witolda Czechowskiego, członka zarządu, z pełnienia dotychczasowych funkcji ze skutkiem na dzień 30 września obecnego roku. Nowym prezesem spółki zostanie Tomasz Borowski.

– Serdecznie dziękuję panu Ziembie, który jako wieloletni prezes Vienna Life w latach 2008–2020 doprowadził do zbudowania wysoce rozpoznawalnej, specjalistycznej spółki posiadającej unikalne kompetencje w zakresie rozwoju i zarządzania produktami z UFK. Równocześnie dziękuję panu Czechowskiemu, który rozpoczął pracę w spółce jeszcze pod firmą Skandia w roku 2000 i który od tego czasu służył spółce ekspercką wiedzą aktuarialną. W imieniu grupy VIG i swoim własnym mam nadzieję na dalszą współpracę w innej formule w przyszłości. Z drugiej strony gratuluję panu Borowskiemu objęcia nowej funkcji na czele zarządu Vienna Life i wierzę, że decyzja grupy o zachowaniu odrębności spółki, która świadczy o wysokiej ocenie jej kompetencji i dużym potencjale do rozwoju, pozwoli na wypracowanie oczekiwanego wzrostu sprzedaży.

Źródło: https://gu.com.pl/personalia/tomasz-borowski-zostanie-prezesem-vienna-life/?utm_source=newsletter_458&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter-gazety-ubezpieczeniowej-25-06-2020

  1. Łukasz Zoń, prezes SPBUiR skomentował liczbę kupowanych ubezpieczeń chroniących przed skutkami żywiołów.

– Łączna liczba kupowanych co roku ubezpieczeń chroniących przed skutkami żywiołów rośnie od kilku lat systematycznie, o kilka procent rok do roku. W zeszłym roku zawarto ich prawie 12 mln. Na rosnącą świadomość Polaków i chęć kupowania ubezpieczeń wpływają właśnie gwałtowne zjawiska pogodowe, które co roku nawiedzają latem nasz kraj. Powodują one zarówno rozległe szkody w majątku prywatnym, jak i zaburzają pracę przedsiębiorstw, które oprócz strat bezpośrednich muszą się liczyć też z utratą przychodu z powodu przestoju wynikającego np. z zalania. W tym roku brak obrotów z powodu burz czy huraganów może być dla przedsiębiorców szczególnie dotkliwy.

Źródło: https://gu.com.pl/rynek-ubezpieczen/spbuir-wartosc-szkod-zywiolowych-moze-przekroczyc-05-mld-zl/?utm_source=newsletter_453&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter-gazety-ubezpieczeniowej-22-06-2020

  1. Małgorzata Kot, członek zarządu PZU Życie skomentowała sytuację dotyczącą podtopień w Polsce.

– Żaden nasz klient nie pozostanie bez opieki. Zależy nam, by odszkodowanie jak najszybciej trafiło do potrzebujących, tak by mieli środki na niezbędne naprawy. Uruchomiliśmy specjalną ścieżkę likwidacji szkód. Dzięki temu pieniądze wypłacimy już dzień po zgłoszeniu.

Źródło:

https://gu.com.pl/rynek-ubezpieczen/pzu-reaguje-na-podtopienia-w-malopolsce/?utm_source=newsletter_456&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter-gazety-ubezpieczeniowej-23-06-2020

  1. Katarzyna Bem, członek zarządu Avivy zasugerowała, że polisy turystyczne warto kupić nie tylko na wyjazd zagraniczny, ale i krajowy.

– O ile przed wyjazdem zagranicznym na ogół kupujemy ubezpieczenie turystyczne, to jadąc na urlop w kraju, rzadko o tym myślimy. Teraz, gdy większą wagę przywiązujemy do zdrowia i bezpieczeństwa, warto sprawdzić, jakie ubezpieczenie turystyczne można kupić na wyjazd krajowy.

Według Katarzyny Bem, takie ubezpieczenie powinno zapewnić pomoc w transporcie do szpitala i leczeniu w razie wypadku oraz pokrycie kosztów, jeśli w czasie urlopu nieumyślnie wyrządzi się komuś szkodę. Można też ubezpieczyć rower oraz inny sprzęt turystyczny, bagaż, a nawet mieszkanie na czas wyjazdu. Jeśli podróżujący udaje się na wakacje autem, to przydatne może się okazać podwyższenie wariantu assistance w ubezpieczeniu samochodu. Dzięki temu w razie awarii lub wypadku można liczyć na szerszy zakres pomocy.

Źródło: https://gu.com.pl/rynek-ubezpieczen/polisa-tez-na-urlop-w-kraju/?utm_source=newsletter_458&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter-gazety-ubezpieczeniowej-25-06-2020

JN

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 11 lipca 2017

Podwyżki OC wyhamowały

Czytaj dalej
Aktualności 30 listopada 2018

Ceny mogą jeszcze spadać

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę