Strefa Agenta14 września 2016

Niezbędnik współczesnego agenta

Wymagania, jakie stawia się obecnie agentowi ubezpieczeniowemu są znacznie wyższe od tych, do których przyzwyczaili się koledzy i koleżanki po fachu pracujący w zeszłej dekadzie. Na nasze szczęście w parze z rosnącymi potrzebami klientów idą także odpowiadające na ich potrzeby rozwiązania i narzędzia.

Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu konsumenci wyrobili w sobie nawyk porównywania produktów i usług, jednak zakupów wciąż chętniej dokonują u doradców, a nie online. W efekcie czego na przestrzeni ostatnich kilku lat koncentracja branży wyraźnie przesuwa się od sprzedaży poprzez agentów wyłącznych do współpracy z multiagentami. Na komplet narzędzi i kompetencji niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w zawodzie pośrednika ubezpieczeniowego składają się nie tylko znajomość branży ubezpieczeniowej i zrozumienie aktualnych trendów sprzedażowych, ale także odpowiednie kompetencje biznesowe oraz dostęp do oferty wielu firm i możliwość sprawnego porównania produktów.

Bogata oferta produktowa

W dobie internetu, kiedy każdy ma możliwość błyskawicznego zweryfikowania cen dostępnych na rynku produktów, liczyć się może tylko ten doradca, który będzie mógł sprzedać ofertę równie atrakcyjną, jak ta znaleziona w sieci. Nie wystarczy już dostęp do produktów jednej firmy. Bez możliwości zaprezentowania szerokiej gamy ubezpieczeń ciężko osiągać satysfakcjonujące wyniki – być może nawet nie da się ich już osiągać. Dlatego właśnie oferta współpracy z Superpolisą zakłada dostęp do ofert ponad trzydziestu różnych firm.

Sprawne porównanie

Tak bogata oferta byłaby bezużyteczna, gdyby nie nowoczesne rozwiązania informatyczne pozwalające w szybki sposób dokonać kalkulacji wszystkich propozycji jednocześnie. Mechanizm, z którego korzystają nasi partnerzy, wyróżnia się wśród innych funkcjonujących na rynku rozwiązań. Prosta i przejrzysta ścieżka sprzedaży, sprawne i kompleksowe zebranie danych klienta, łatwy dostęp do historii szkodowej w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego czy automatyczne rozliczanie prowizji po zamknięciu transakcji – to tylko kilka z udogodnień wpływających na komfort i poprawiających wydajność pracy. Konsekwencją czego jest także zadowolenie klientów ze standardów obsługi.

shutterstock_69166075

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 28 listopada 2019

Mówi się w branży

Czytaj dalej
Strefa Agenta 30 listopada 2018

Mówi się w branży

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy