Aktualności20 kwietnia 2015

VIG pragnie wzmocnić pozycję w Polsce

Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni w branży ubezpieczeniowej była wizyta Petera Hagena, prezesa Vienna Insurance Group w Polsce. Szef austriackiej spółki odwiedził Warszawę 16 kwietnia. Wizyta prezesa VIG została wykorzystana do zaprezentowania krótkiego podsumowania ubiegłorocznych osiągnięć i planów na przyszłość. Zorganizowano specjalną konferencję prasową, podczas której Peter Hagen zdradził, że grupa chce rozwijać się nad Wisłą.

Zawsze mówiliśmy, że Polska jest takim rynkiem, gdzie chcemy wzmacniać naszą pozycję poprzez przejęcia, a jednocześnie nasze spółki mają cele rozwoju organicznego. Jeśli nadarzy się atrakcyjna możliwość, to na pewno będziemy nią zainteresowani. Polska jest bardzo ważna dla naszej grupy – powiedział Peter Hagen w rozmowie z ISBnews, cytowanej przez portal stooq.pl.

W ubiegłym roku Vienna Insurance Group uzyskała najlepszy wynik finansowy brutto w historii swojej działalności na polskim rynku. VIG jest jedną z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej, w jej skład wchodzą m.in. Compensa, InterRisk oraz Benefia.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę