VIG pragnie wzmocnić pozycję w Polsce

Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni w branży ubezpieczeniowej była wizyta Petera Hagena, prezesa Vienna Insurance Group w Polsce. Szef

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 20.04.2015, w kategorii:

Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni w branży ubezpieczeniowej była wizyta Petera Hagena, prezesa Vienna Insurance Group w Polsce. Szef austriackiej spółki odwiedził Warszawę 16 kwietnia. Wizyta prezesa VIG została wykorzystana do zaprezentowania krótkiego podsumowania ubiegłorocznych osiągnięć i planów na przyszłość. Zorganizowano specjalną konferencję prasową, podczas której Peter Hagen zdradził, że grupa chce rozwijać się nad Wisłą.

Zawsze mówiliśmy, że Polska jest takim rynkiem, gdzie chcemy wzmacniać naszą pozycję poprzez przejęcia, a jednocześnie nasze spółki mają cele rozwoju organicznego. Jeśli nadarzy się atrakcyjna możliwość, to na pewno będziemy nią zainteresowani. Polska jest bardzo ważna dla naszej grupy – powiedział Peter Hagen w rozmowie z ISBnews, cytowanej przez portal stooq.pl.

W ubiegłym roku Vienna Insurance Group uzyskała najlepszy wynik finansowy brutto w historii swojej działalności na polskim rynku. VIG jest jedną z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej, w jej skład wchodzą m.in. Compensa, InterRisk oraz Benefia.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Koniec wojny cenowej

Koniec wojny cenowej

Superpolisa na Targach Franczyza 2017

Superpolisa na Targach Franczyza 2017

„Jakie ubezpieczenia przydają się zimą” – Dziennik Wschodni

„Jakie ubezpieczenia przydają się zimą” – Dziennik Wschodni