Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 10.01.2015, w kategorii:

Polisa ubezpieczeniowa jest wymagana przy mieszkaniach kupowanych na kredyt, ale również w przypadku budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.

W pozostałych przypadkach wybór należy do nas. Warto jest się nad tym zastanowić, ponieważ odpowiednie ubezpieczenie chroni nas od bardzo wielu przypadków. Jest ochroną finansową, gdy niespodziewanie tracimy nasz dom, czy dobytek. Polacy jednak niechętnie się ubezpieczają. Z ostatnich badań wynika, że ponad 30% z nas nie ubezpiecza swojego dobytku.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu? Cena ubezpieczenia zależy od bardzo wielu czynników. Od wartości nieruchomości, ale również od kwoty na jaką chcemy daną nieruchomość ubezpieczyć. Podstawowa ochrona będzie o wiele tańsza, niż pełen pakiet obejmujący również kradzieże, czy dewastacje. Tanie polisy nie zapewniają jednak odpowiedniej asekuracji.

Osoba, która chce skutecznie zabezpieczyć swój dobytek, powinna zdecydować się na pełną opiekę. I jeszcze pytanie Gdzie ubezpieczyć dom? Opcji jest dużo. Można to zrobić bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym, przez Internet lub u pośrednika.

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

5 rzeczy, które możesz dodać do OC

5 rzeczy, które możesz dodać do OC

Ubiegłoroczne katastrofy kosztowały ubezpieczycieli 54 mld USD

Ubiegłoroczne katastrofy kosztowały ubezpieczycieli 54 mld USD

Bezpieczne wakacje samochodem poza granicami kraju

Bezpieczne wakacje samochodem poza granicami kraju