Blog Ubezpieczeniowy18 lipca 2017

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Posiadasz dom jednorodzinny i zastanawiasz się, ile kosztuje jego ubezpieczenie? Szukasz informacji, gdzie kupić polisę i jaką ochronę wybrać? W tym poradniku podpowiadamy, jak kształtuje się cena ubezpieczenia domu w zależności od zakresu ochrony oraz podpowiemy, gdzie najlepiej ją kupić.

Na wstępie warto zaznaczyć, że przed przeprowadzeniem indywidualnej kalkulacji nie jest możliwe określenie, ile ostatecznie wyniesie składka. Koszt ubezpieczenia nieruchomości zależy od wielu czynników. Co więcej, każdy właściciel domu oczekuje innej ochrony i obawia się innych ryzyk. Dlatego właśnie dobre ubezpieczenie domu to takie, którego zakres jest dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz łączy szeroki zakres ochrony z niską składką.

Z tego artykułu dowiesz się:

Koszt ubezpieczenia domu

Na wysokość składki, jaką przyjdzie zapłacić właścicielowi domu za jego ubezpieczenie, wpływ ma wiele zmiennych, w tym sumy ubezpieczenia poszczególnych przedmiotów ubezpieczenia (domu, stałych elementów jego wyposażenia, ruchomości itd.). Im wyższy będzie limit odpowiedzialności ubezpieczyciela, tym wyższa składka, ale również ewentualne odszkodowanie po szkodzie. Zasadnicze znaczenie ma też zakres ubezpieczenia (im mniejszy katalog zdarzeń objętych ochroną, tym niższa stawka), okres ubezpieczenia, franszyza redakcyjna (udział ubezpieczonego w szkodzie), dodatkowe zabezpieczenia (np. atestowane drzwi antywłamaniowe czy systemy alarmowe), a także lokalizacja nieruchomości. 

Podstawowa ochrona będzie o wiele tańsza niż pełen pakiet obejmujący również kradzieże, czy dewastacje. Jednak wybierając polisę nie należy sugerować się tylko jej ceną. Najważniejszy jest odpowiedni dobór zakresu ubezpieczenia i sum ubezpieczenia na poszczególne przedmioty umowy ubezpieczenia. Dlatego warto zdecydować się na dodatkowe klauzule w umowie np. ubezpieczenie domu od kradzieży, gdyż tylko kompleksowe ubezpieczenia wszystkich składników majątku będzie gwarancją poczucia bezpieczeństwa.

Najlepszym sposobem na szukanie oszczędności będzie sprawdzenie ofert różnych towarzystw, gdyż na rynku dostępne są polisy o zbliżonym zakresie w skrajnie różnych cenach. Koszt ubezpieczenia domu obliczyć można korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń. Za jej pomocą sprawdzić można również, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania.

Gdzie ubezpieczyć dom?

Najlepsze ubezpieczenie do domu to te, które jest dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem jest porównanie wszystkich dostępnych na rynku ofert ubezpieczenia domu. Można to zrobić samodzielnie, bez wychodzenia z domu, przy pomocy internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Można również odwiedzić jeden z oddziałów Superpolisy i z pomocą doradcy przeanalizować oferty kilku firmy.

 

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 10 czerwca 2015

Rodzaje ubezpieczenia domu

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 30 stycznia 2020

Najciekawsze akcje ubezpieczycieli

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 18 stycznia 2015

Koszty ubezpieczenia domu

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 30 września 2014

Superpolisa.pl – Placówka z komfortowym designem

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę