Blog Ubezpieczeniowy31 października 2016

Pierwsza w Polsce aplikacja do porównania i zakupu polis

Mobilnych aplikacji używamy coraz częściej i to do różnych celów. Trzymając w ręku smartfon można już nie tylko komunikować się, ale także znaleźć najbliższą restaurację, zmieniać kanały TV czy zgasić światło w pomieszczeniu. Aplikacje służą nam także do robienia zakupów. Od niedawna za ich pomocą można także porównać oferty wszystkich czołowych ubezpieczycieli i kupić polisę.  

W Polsce jest już blisko 19 mln użytkowników smartfonów i prawie 7 mln użytkowników tabletów – wynika z raportu „Polska jest mobi 2015”. Choć przeciętnie korzystanie z tego typu urządzeń pochłania niecałe trzy godziny dziennie, to spora część z nas właściwie się z nimi nie rozstaje. Przy czym urządzenia mobilne służą nam nie tylko do komunikacji czy grania w gry. Mogą one być znacznie bardziej użyteczne. Za pomocą odpowiednich aplikacji można chociażby zamienić smartfon w uniwersalny pilot połączony z wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu. Z pozycji telefonu coraz częściej robimy także zakupy lub jeszcze przed podjęciem decyzji porównujemy oferty konkurencji upewniając się, że wybieramy dobrą opcję. Szybko przyzwyczailiśmy się do wygody takiego rozwiązania podnosząc tym samym poprzeczkę względem obsługi w każdej branży, także ubezpieczeniach.

Oferta 30 towarzystw w smartfonie

Konieczność dostosowania procesów sprzedaży do potrzeb cyfrowych Polaków zespół Superpolisy dostrzegł już dawno. Kanał direct jest jednym z filarów naszej firmy, jednak na tym nie poprzestaliśmy. Efektem naszych prac nad usprawnieniem procesu sprzedaży jest pierwsza na polskim rynku mobilna aplikacja umożliwiającą porównanie i zakup ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych i turystycznych. Dzięki aplikacji Superpolisa z pozycji smartfonu możliwy jest dostęp do ofert wszystkich czołowych ubezpieczycieli. Innowacyjność tego rozwiązania polega na porównaniu produktów pod kątem zakresu i ceny, a także zakup najatrakcyjniejszej polisy bezpośrednio w aplikacji.

Wykorzystując aplikację do zakupu ubezpieczenia oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. Aby obliczyć składkę polisy dla auta wystarczy zeskanować kamerą telefonu kod zamieszczony w dowodzie rejestracyjnym auta i odpowiedzieć na pytania w formularzu. Zakup ubezpieczenia turystycznego i mieszkaniowego jest równie łatwy. Jeśli podczas wypełniania formularza lub na etapie wyboru polisy zrodzą się jakieś pytania, możesz je zadać doradcy i kontynuować wyliczenia z jego pomocą. Wybraną polisę można kupić bezpośrednio w aplikacji.

Aplikacja Superpolisa dostępna jest w sklepach Google Play, App Store i Windows Store.

Rate this post

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 4 listopada 2015

Jak to jest z OC samochodu?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 25 października 2021

Finał II edycji Akademii SuperAgenta

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 23 listopada 2015

Jak ubezpieczenia korzystają z popkultury?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę