Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 01.05.2015, w kategorii:

Obecnie wiele osób decyduje się na budowę własnego domu. Panuje moda na mieszkanie w domkach jednorodzinnych i przeprowadzaniu się z miast na przedmieścia. To ma niewątpliwie swoje plusy i minusy. Trzeba o tym pamiętać decydując się na podobny krok. Należy pamiętać także o ubezpieczeniu swojej nieruchomości.

            Jaki jest koszt ubezpieczenia domu? Raczej niewielki, a już na pewno niewiele większy niż koszt ubezpieczenia mieszkania. To jedynie kilkaset złotych, a jednak daje poczucie, że w razie czego jesteśmy kryci i nie zostaniemy z niczym. Oczywiście najlepiej, aby ubezpieczenie nigdy nie było nam potrzebne, ale wypadki chodzą po ludziach, a strzeżonego pan Bóg strzeże.

            Ubezpieczenie domu w budowie nie różni się od ubezpieczenia mieszkania także zakresem. Mamy więc ubezpieczenia od zdarzeń losowych, jak również od kradzieży czy włamania. Nie zawsze też ubezpieczyciel zgodzi się na ubezpieczenie nieruchomości od każdego nieszczęścia. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku powodzi. Jeśli w poprzednich latach nasz dom został zalany i zniszczony przez powódź, to składka może być już sporo wyższa, a czasem możemy w ogóle nie dostać ubezpieczenia, bo ryzyko będzie zbyt duże dla ubezpieczającego.

            Jednak zanim zbudujemy dom i w nim zamieszkamy często spędzamy wiele miesięcy, a w skrajnych wypadkach także i lat na budowie wymarzonego lokum. Często taka nieruchomość osiąga sporą wartość jeszcze zanim wszelkie prace będą zakończone.  Możemy wtedy skorzystać z ubezpieczenia domu w budowie.  Takie ubezpieczenie chroni nie tylko sam budynek, ale także garaż i inne zabudowania znajdujące się na placu budowy, jak również materiały budowlane i wykończeniowe.

            Nie ma wątpliwości, że tego typu ubezpieczenia potrafią być prawdziwym wybawieniem dla osób, których dorobek życia ucierpiał w trakcie katastrof. Jednak zawierając umowę z TU należy pamiętać, aby bardzo dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia, a także wyłączenia, żeby potem nie było przykrej niespodzianki. Warto też porównać kilka różnych ofert, aby lepiej dopasować ją do naszych potrzeb.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

ERGO Hestia: Klienci dobrze oceniają ERGO Hestia Pomoc 24

ERGO Hestia: Klienci dobrze oceniają ERGO Hestia Pomoc 24

Bezpieczniejsze święta na polskich drogach

Bezpieczniejsze święta na polskich drogach

W planach prawo jazdy i auto? Wydasz 10 tys. zł – Dziennik Zachodni

W planach prawo jazdy i auto? Wydasz 10 tys. zł – Dziennik Zachodni