Aktualności1 maja 2015

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

Obecnie wiele osób decyduje się na budowę własnego domu. Panuje moda na mieszkanie w domkach jednorodzinnych i przeprowadzaniu się z miast na przedmieścia. To ma niewątpliwie swoje plusy i minusy. Trzeba o tym pamiętać decydując się na podobny krok. Należy pamiętać także o ubezpieczeniu swojej nieruchomości.

            Jaki jest koszt ubezpieczenia domu? Raczej niewielki, a już na pewno niewiele większy niż koszt ubezpieczenia mieszkania. To jedynie kilkaset złotych, a jednak daje poczucie, że w razie czego jesteśmy kryci i nie zostaniemy z niczym. Oczywiście najlepiej, aby ubezpieczenie nigdy nie było nam potrzebne, ale wypadki chodzą po ludziach, a strzeżonego pan Bóg strzeże.

            Ubezpieczenie domu w budowie nie różni się od ubezpieczenia mieszkania także zakresem. Mamy więc ubezpieczenia od zdarzeń losowych, jak również od kradzieży czy włamania. Nie zawsze też ubezpieczyciel zgodzi się na ubezpieczenie nieruchomości od każdego nieszczęścia. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku powodzi. Jeśli w poprzednich latach nasz dom został zalany i zniszczony przez powódź, to składka może być już sporo wyższa, a czasem możemy w ogóle nie dostać ubezpieczenia, bo ryzyko będzie zbyt duże dla ubezpieczającego.

            Jednak zanim zbudujemy dom i w nim zamieszkamy często spędzamy wiele miesięcy, a w skrajnych wypadkach także i lat na budowie wymarzonego lokum. Często taka nieruchomość osiąga sporą wartość jeszcze zanim wszelkie prace będą zakończone.  Możemy wtedy skorzystać z ubezpieczenia domu w budowie.  Takie ubezpieczenie chroni nie tylko sam budynek, ale także garaż i inne zabudowania znajdujące się na placu budowy, jak również materiały budowlane i wykończeniowe.

            Nie ma wątpliwości, że tego typu ubezpieczenia potrafią być prawdziwym wybawieniem dla osób, których dorobek życia ucierpiał w trakcie katastrof. Jednak zawierając umowę z TU należy pamiętać, aby bardzo dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia, a także wyłączenia, żeby potem nie było przykrej niespodzianki. Warto też porównać kilka różnych ofert, aby lepiej dopasować ją do naszych potrzeb.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę